Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Projekty Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach otrzymała dofinansowanie i od września 2018 roku będzie realizowała 2 projekty:

A to Polska właśnie: historia bajka opowiadana” - projekt współfinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie polega na zapoznaniu dzieci w wieku wczesnoszkolnym z postaciami i wydarzeniami historycznymi w dziejach Polski poprzez literaturę i zabawę. W warsztatach będą brały udział dzieci z miejscowości Maniowy i Sromowce Wyżne. W ramach spotkań będzie: teatr papierowy „Kamishibai”, Booktalking – praca z książką, zajęcia z historykiem- wydarzenia i postacie historyczne w bajkach i legendach polskich, quizy i zabawy o tematyce historycznej, konkurs plastyczny oraz na zakończenie projektu spektakl przygotowany przez uczestników projektu. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie historii Polski, rozbudzenie tożsamości narodowej i kulturowej, promocja czytelnictwa wśród dzieci, upowszechnianie piśmiennictwa polskiego.

Całkowita wartość projektu :12 500 zł.

Dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:8 500 zł.

Koordynator: Instytut Książki

Mała książka – Wielki Człowiek. Trzylatki” - Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

 

 

 

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Lip 20207 °
10.2 °C15 Lip
11.7 °C16 Lip
10.2 °C17 Lip
9.1 °C18 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia