Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

PROGRAM „BEZPIECZNA +” W MANIOWSKIEJ SZKOLE

Przez trzy miesiące (październik – grudzień 2017) w klasach gimnazjalnych szkoły podstawowej w Maniowach realizowany był projekt w ramach programu „Bezpieczna+” (Rządowy program wspomagania w latach 2015-18 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach „Bezpieczna+”). W projekcie wzięli udział prawie wszyscy uczniowie klas trzecich, a odbiorcami działań była praktycznie cała szkoła. Najbardziej widocznym efektem projektu jest z pewnością mural „Potęga różnorodności”, który powstał na ścianie magazynu przy budynku szkoły. Pozostałe działania odbywające się w ramach „Bezpiecznej” to warsztaty umiejętności społecznych, zajęcia „Stereotypy w kosmos”, warsztaty mediacyjne, wyjazd do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl profilaktyczny „Błysk rekina”. Całość projektu zwieńczył happening odbywający się na terenie szkoły, uświadamiający uczniom funkcjonowanie stereotypów, również w odniesieniu do nich samych.

Dzięki dofinansowaniu zajęcia mogły odbywać się w pomieszczeniu świetlicy, która została wyposażona w wygodne pufy, kanapy oraz ekran projekcyjny. Poza tym uczestnicy podczas kilkugodzinnych spotkań mieli szansę posilić się – do dyspozycji mieli drożdżówki, owoce, napoje.
Mamy nadzieję, że poza trwałymi efektami działań w ramach „Bezpiecznej+” czyli muralem, torbami z odbitymi szablonami i kukłami ze śmieciosztuki, w głowach uczestników projektu pozostaną równie trwałe refleksje i wnioski na temat właściwych relacji międzyludzkich, co ułatwi im wchodzenie w dorosłość.
Małgorzata Kunstman

 

 

 

 

 

 

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 201910 °
10.0 °C24 Paź
9.1 °C25 Paź
7.8 °C26 Paź
8.7 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia