Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Podsumowanie półkolonii w Sromowcach Wyżnych

W dniu 29 sierpnia 2016 r. zakończyły się półkolonie dla dzieci z terenu Gminy Czorsztyn.
W przedsięwzięciu uczestniczyło 50 dziewcząt i chłopców w wieku 6 - 14 lat. Był to kolejny rok, w którym dzięki Wójtowi Gminy Czorsztyn oraz Małogoskiej Izbie Rolniczej młode pokolenie mogło w sposób aktywny i ciekawy spędzać ostatnie dni wakacji.

Program półkolonii realizowano według przygotowanego wcześniej harmonogramu, w którym znalazły się m.in.: zajęcia integracyjne, warsztaty (plastyczne, regionalne), zajęcia sportowe, wyjazdy do kina i na basen , wycieczki po najbliższej okolicy. 

Uczestnicy półkolonii w ramach wycieczki krajoznawczo-turystycznej zwiedzili Zamek i wnętrze Elektrowni w Niedzicy. Dzieci również wzięły udział w wyjeździe na Pływalnię Miejską w Nowym Targu i „Hotelu Nad Przełomem” oraz obejrzały projekcję kinową „Epoka Lodowcowa 5”. Miały również okazję uczestniczyć w produkcji serów regionalnych na bacówce ,wysłuchać prelekcji w pasiece. W programie znalazły się także zabawy w parku rozrywki „Spiska Kraina” w Niedzicy.

Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci doskonałą okazją do spotkań, zabaw, integracji, a także do poszerzenia wiedzy o przyrodzie i bezpieczeństwie.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje na wsi” dzieci odbyły spotkanie z przedstawicielem KRUS PT w Nowym Targu, na bazie którego przeprowadzono konkurs plastyczny z nagrodami. Odbyło się również szkolenie z I pomocy.

Wszyscy półkoloniści na spotkaniu podsumowującym otrzymali upominki od organizatora.

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 03 Gru 2021-6 °
-3.1 °C04 Gru
-1.0 °C05 Gru
-4.5 °C06 Gru
-5.7 °C07 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia