Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Place zabaw w Sromowcach Wyżnych oraz Sromowcach Niżnych gotowe

W miniony wtorek odebrano do użytku zmodernizowane place zabaw w sołectwach Sromowce Wyżne oraz Sromowce Niżne. Tuż po ich odebraniu na placach zabaw pojawiły się zarówno maluchy w towarzystwie swoich mam, jak również ich nieco starsi koledzy i koleżanki, którzy ochoczo wzięli się do testowania nowych zjeżdżalni, huśtawek czy ścian wspinaczkowych. „Wczoraj, kiedy tylko otworzyli plac, był spory tłum. Teraz jest spokojniej, dzieci są jeszcze w szkole” – podsumowała jedna z napotkanych na placu mam.  

 Zmodernizowane place dostosowano do potrzeb zarówno młodszych, jak i nieco starszych użytkowników. Maluchy mogą budować zamki z piasku, bujać się na huśtawkach czy bezpiecznie zjeżdżać zamkniętym tunelem. Nieco starsze dzieci wybierają huśtawkę typu bocianie gniazdo, czy próbują swoich sił na linach do wspinania.

Place pięknie wkomponowały się w otoczenie. Nad placem w Sromowcach Niżnych dumnie czuwają szczyty Trzech Koron, tymczasem w Sromowcach Wyżnych plac zlokalizowany jest w spokojnym cichym zakątku, gdzie najmłodsi mogą hasać do utraty sił, a ich opiekunowie spokojnie odpoczywać.

Przypomnijmy, że place zabaw zmodernizowała wybrana w drodze zapytania ofertowego firma APIS POLSKA Jarosław. Łączny koszt  zadania to 123 959 zł

Opr. A.M.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 01 Gru 20210 °
2.1 °C02 Gru
-1.6 °C03 Gru
-7.5 °C04 Gru
-4.9 °C05 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia