Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Piotr Ćwik, II Wicewojewoda Małopolski z wizytą w starej Szkole Podstawowej w Kluszkowcach

Władze Gminy Czorsztyn szukają dodatkowych źródeł pieniędzy na budowę szkoły podstawowej z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach. Inwestycja, ruszyła wiosną 2015 r. i w chwil obecnej wszystko wskazuje na to, że stan surowy zamknięty zostanie oddany już wiosną bieżącego roku. Niestety, w związku z brakiem naborów programów unijnych na budowę szkół, na chwilę obecną inwestycja realizowana jest w całości ze środków własnych Gminy Czorsztyn.

Budowa nowej szkoły jest konieczna ze względu na zły stan techniczny budynku, do którego aktualnie uczęszcza łącznie prawie 190 uczniów. Sale, w których uczą się dzieci są w opłakanym stanie, a drewniane stropy wzmocnione stalowymi słupami. Ponadto sale lekcyjne są ciasne i nie odpowiadają aktualnym standardom technicznym, jak również dalekie są od zaspokajania potrzeb dzieci uczęszczających do szkoły.

Piotr Ćwik II Wicewojewoda Małopolski wraz z Poseł na Sejm Anną Paluch odpowiedzieli na zaproszenie Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn i w dniu 21 marca 2016 r. odwiedzili szkołę podstawową w Kluszkowcach. Delegacja Gminy Czorsztyn w składzie: Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Rafał Jandura Wicewójt Gminy Czorsztyn, Wojciech Bednarczyk, Stanisław Złydaszyk oraz Magdalena Bochniak radni Gminy Czorsztyn, Agnieszka Klag Przedstawiciel Stowarzyszenia Na Rzecz Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach „Szansa oraz Maria Węgrzyniak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach przywitała przybyłych gości, po czym oprowadziła ich po budynku szkoły pokazując wszelkie niedogodności a zarazem niebezpieczeństwa, które stwarzać może zły stan techniczny budynku.

Po oględzinach sal lekcyjnych Poseł na Sejm Anna Paluch oraz Wicewojewoda Piotr Ćwik przyznali, ze stan techniczny budynku jest zły i wyrazili wolę wsparcia Wójta w dalszych staraniach na rzecz budowy nowej szkoły.

„W ślad za spotkaniem będziemy szukać wsparcia u Wojewody Małopolskiego, Minister Edukacji Narodowej a także Premier Beaty Szydło” zapowiada Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

Władze Gminy Czorsztyn wciąż mają nadzieję, że na horyzoncie pojawią się nowe programy unijne w ramach, których Gmina będzie mogła aplikować o środki na budowę nowej szkoły.

Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Paź 201920 °
14.9 °C19 Paź
15.5 °C20 Paź
15.7 °C21 Paź
12.5 °C22 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia