Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Pierwsze miejsce na "Sabałowych Bajaniach"!

Zespół  ,,SYĆKO GRO,, został utworzony w 2015 r.  z inicjatywy ludzi kochających folklor i kulturę Podhala. Działa przy Związku Podhalan oddział Maniowy, którego obecnym prezesem jest Grzegorz Grywalski. Kierownikiem zespołu jest Urszula Wach a instruktorką Barbara Kutyła. Cechą zespołu jest autentyczność, naturalność oraz przywiązanie do tradycji. Zespołowi towarzyszą muzykanci w składzie: Andrzej Budz,  Tomasz Bodziarczyk,  Artur Majerczak,  Paweł Piątek oraz Marek Piątek.

W okresie letnim zespół często występuje na festynach i imprezach organizowanych przez Gminę Czorsztyn. W maju br. grupa śpiewacza brała udział w 14 Papieskiej Majówce na Bachledówce zdobywając 1-sze miejsce w kategorii dorosłych. Jednak  największym dotychczasowym osiągnięciem zespołu jest zdobycie 1-szego miejsca na 51 Sabałowych Bajaniach, które w tym roku odbyły się w dniach 9-13 sierpnia. W konkursie śpiewu grupowego, w kategorii dorosłych brało udział  29 grup z całej Polski. Nasza żeńska grupa śpiewacza w składzie: Barbara Kutyła, Jadwiga Bielin, Agnieszka Janczy i Monika Pala zaprezentowała bardzo wysoki poziom plasując się na pierwszym miejscu. Dla dziewczyn reprezentujących naszą Gminę był to pierwszy tak prestiżowy konkurs, który od razu przyniósł wielki sukces.

Dziękujemy śpiewaczkom za krzewienie kultury podhalańskiej i promowanie naszej Gminy oraz gratulujemy laureatkom osiągnięcia zaszczytnego pierwszego miejsca, a także życzymy dalszych sukcesów na płaszczyźnie kulturalnej i osobistej. 

Tadeusz Wach, Wójt Gminy Czorsztyn.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 16 Lip 202010 °
11.8 °C17 Lip
10.2 °C18 Lip
12.2 °C19 Lip
12.6 °C20 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia