Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

„Pienińskie Dychanie” czyli akcja charytatywna na rzecz Szpitala w Zakopanem

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Szpital Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem, która odbędzie się w niedzielę (21 czerwca) na przystani wodnej “Jędruś – port Gondoli” w Czorsztynie. Zakopiański szpital jest jednym z pierwszych zakładów w Polsce, gdzie ponad pół wieku temu rozpoczęto operacje narządów klatki piersiowej oraz wprowadzono nowoczesne metody leczenia gruźlicy płuc. Na dzień dzisiejszy szpital to ośrodek, który m.in. leczy zachowawczo schorzenia płuc w tym przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, gruźlicę, sarkoidozę, zapalenia płuc, nowotwory płuc i co również ważne wykonuje na szeroką skalę operacje pierwotnie nieoperacyjnych nowotworów płuc po wcześniejszym przygotowaniu chemio- i radio- terapią.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Zakopiańskiego Szpitala na rozbudowę bloku operacyjnego wraz ze sterylizatornią , która jest niezbędna do wykonywania coraz to bardziej skomplikowanych operacji mających na celu ratowanie ludzkiego życia.

Aby wspomóc szpital w tym szczytnym celu, w niedzielę odbędzie się akcja charytatywna, zorganizowana przez Panią Annę Wojtaszek – właściciela firmy PHU “Jęduś” organizującego rejsy gondolami po zalewie Czorsztyńskim pomiędzy zamkami Czorsztyn - Niedzica, oraz Podhalańską Filię Fundacji Pomocy Transplantologii przy Szpitalu Specjalistycznym Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem. 

Akcja rozpocznie się o godz. 11:30 na przystani wodnej “Jedruś – port Gondoli”  w Czorsztynie i potrwa cały dzień. 

Wśród zaplanowanych atrakcji organizatorzy wymieniają m.in. występy zespołów muzycznych i artystów solowych, kino letnie, plac zabaw dla najmłodszych (kule wodne, dmuchany statek piracki  ścianka wspinaczkowa) oraz rejsy Gondolami z których dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przekazany na rzecz Szpitala. Oprócz tego będzie możliwość wykonania z pomocą lekarza i pielęgniarek m.in. USG tarczycy, skorzystać z porady lekarza kardiologa oraz zbadania poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego krwi. Na uczestników imprezy czekają również regionalne potrawy! 

Szczegółowy plan akcji znajduje się na plakatach

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2019-3 °
-3.3 °C07 Gru
1.1 °C08 Gru
1.9 °C09 Gru
0.3 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia