Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

„Pienińskie Dychanie” czyli akcja charytatywna na rzecz Szpitala w Zakopanem

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Szpital Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem, która odbędzie się w niedzielę (21 czerwca) na przystani wodnej “Jędruś – port Gondoli” w Czorsztynie. Zakopiański szpital jest jednym z pierwszych zakładów w Polsce, gdzie ponad pół wieku temu rozpoczęto operacje narządów klatki piersiowej oraz wprowadzono nowoczesne metody leczenia gruźlicy płuc. Na dzień dzisiejszy szpital to ośrodek, który m.in. leczy zachowawczo schorzenia płuc w tym przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, gruźlicę, sarkoidozę, zapalenia płuc, nowotwory płuc i co również ważne wykonuje na szeroką skalę operacje pierwotnie nieoperacyjnych nowotworów płuc po wcześniejszym przygotowaniu chemio- i radio- terapią.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Zakopiańskiego Szpitala na rozbudowę bloku operacyjnego wraz ze sterylizatornią , która jest niezbędna do wykonywania coraz to bardziej skomplikowanych operacji mających na celu ratowanie ludzkiego życia.

Aby wspomóc szpital w tym szczytnym celu, w niedzielę odbędzie się akcja charytatywna, zorganizowana przez Panią Annę Wojtaszek – właściciela firmy PHU “Jęduś” organizującego rejsy gondolami po zalewie Czorsztyńskim pomiędzy zamkami Czorsztyn - Niedzica, oraz Podhalańską Filię Fundacji Pomocy Transplantologii przy Szpitalu Specjalistycznym Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego w Zakopanem. 

Akcja rozpocznie się o godz. 11:30 na przystani wodnej “Jedruś – port Gondoli”  w Czorsztynie i potrwa cały dzień. 

Wśród zaplanowanych atrakcji organizatorzy wymieniają m.in. występy zespołów muzycznych i artystów solowych, kino letnie, plac zabaw dla najmłodszych (kule wodne, dmuchany statek piracki  ścianka wspinaczkowa) oraz rejsy Gondolami z których dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przekazany na rzecz Szpitala. Oprócz tego będzie możliwość wykonania z pomocą lekarza i pielęgniarek m.in. USG tarczycy, skorzystać z porady lekarza kardiologa oraz zbadania poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego krwi. Na uczestników imprezy czekają również regionalne potrawy! 

Szczegółowy plan akcji znajduje się na plakatach

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Sie 202025 °
24.7 °C07 Sie
24.1 °C08 Sie
24.2 °C09 Sie
24.2 °C10 Sie

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia