Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Pielgrzymka do Rychwałdu

W dniu 20 maja 2018 r. została zorganizowana pielgrzymka oraz wyjazd studyjny do Rychwałdu i Łękawicy w województwie bielskim. Wyjazd zorganizowano przy wspólnej inicjatywie  Wójta Gminy Czorsztyn oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury  w Kluszkowcach.  Celem wyjazdu była  integracja środowisk Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czorsztyn i Gminy Łękawica .

Wyjazd miał charakter zarówno duchowy jak i promujący Gminę Czorsztyn.

W sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej gospodynie wraz z Wójtem Gminy Czorsztyn i jego małżonką uczestniczyły we mszy św. związanej z  uroczystościami Zesłania Ducha Św. Msza  św. odprawiona była uroczyście w oprawie góralskiej.

W Łękawicy odbywały się Regionalne Spotkania z Tradycją- Przegląd Zespołów KGW organizowane przez Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku Białej oraz Gminę w Łękawicy i Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy.

Delegacja Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Czorsztyn miała okazję zapoznać się z tradycją   i obrzędami uczestników spotkań.

W imieniu Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie 7 sołectw, składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Tadeuszowi Wachowi za pomoc w zorganizowaniu wspólnego wyjazdu, który z pewnością utkwi na długo w naszej pamięci.

 

Autor. KGW Gminy Czorsztyn


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Lip 20207 °
10.2 °C15 Lip
11.7 °C16 Lip
10.2 °C17 Lip
9.1 °C18 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia