Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Pielgrzymka do Rychwałdu

W dniu 20 maja 2018 r. została zorganizowana pielgrzymka oraz wyjazd studyjny do Rychwałdu i Łękawicy w województwie bielskim. Wyjazd zorganizowano przy wspólnej inicjatywie  Wójta Gminy Czorsztyn oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury  w Kluszkowcach.  Celem wyjazdu była  integracja środowisk Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czorsztyn i Gminy Łękawica .

Wyjazd miał charakter zarówno duchowy jak i promujący Gminę Czorsztyn.

W sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej gospodynie wraz z Wójtem Gminy Czorsztyn i jego małżonką uczestniczyły we mszy św. związanej z  uroczystościami Zesłania Ducha Św. Msza  św. odprawiona była uroczyście w oprawie góralskiej.

W Łękawicy odbywały się Regionalne Spotkania z Tradycją- Przegląd Zespołów KGW organizowane przez Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku Białej oraz Gminę w Łękawicy i Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy.

Delegacja Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Czorsztyn miała okazję zapoznać się z tradycją   i obrzędami uczestników spotkań.

W imieniu Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie 7 sołectw, składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Tadeuszowi Wachowi za pomoc w zorganizowaniu wspólnego wyjazdu, który z pewnością utkwi na długo w naszej pamięci.

 

Autor. KGW Gminy Czorsztyn


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 17 Paź 20198 °
9.8 °C18 Paź
10.0 °C19 Paź
10.8 °C20 Paź
11.1 °C21 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia