Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Piękna pogoda, folkowy power i melodyjne głosy gwiazd wieczoru. Festyn „Pod Trzema Koronami” przyciągnął mieszkańców, jak i turystów, którzy dali się ponieść gorącej atmosferze i tańczyli do późnych godzin nocnych.

Kolejny wakacyjny tydzień i kolejna muzyczna  niespodzianka w kalendarzu imprez Gminy Czorsztyn. Tym razem festyn u podnóży majestatycznych Trzech Koron, w pobliżu szumiącego Dunajca, wśród cieni drzew. „Lato Pod Trzema Koronami” było pierwszą z cyklicznych imprez, dla której tego roku kapryśna aura była przychylna.

Słoneczna pogoda, niespodzianki muzyczne i kulinarne przysmaki przyciągnęły na plac wokół miejscowego amfiteatru liczne grono mieszkańców, jak i przebywających w Sromowcach Niżnych turystów. Placyk, który w cieniu drzew dawał wytchnienie przed słońcem  zapełnił się kolorowymi stoiskami z zabawkami, watą cukrową czy lodami. Nie zabrakło także kulinarnych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, które wzbudzały szczególne zainteresowanie zwłaszcza wśród turystów.

Podczas występów, które rozpoczęły niedzielną imprezę znalazł się zespół „Kjyrpecki” z Łącka oraz zespół muzyczny „Hajnica” z Ochotnicy Dolnej. Równolegle z występami muzycznymi wokół placu czekała na obecnych, zwłaszcza tych najmłodszych, moc atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Do dyspozycji dzieci pozostawały dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka na osiołku, strzelanie z łuku do celu czy chociażby dmuchane kule, które dosłownie i w przenośni przyprawiały najmłodszych o zawrót głowy.

Radosny klimat, i coraz żwawsze rytmy sprawiły, że podczas utworów wygrywanych przez Orkiestrę Dętą z Łapsz Niżnych kilka par nieśmiało zaczęło pląsać po trawie. Tańce te, rozpoczęły się na dobre kiedy to finaliści „The Voice of Poland” Sebastian Wojtczak i Daniel Rychter zeszli ze sceny i dosłownie poderwali ludzi z miejsc. Wśród przygotowanego repertuaru nie zabrakło rockendrolla, starych rockowych kawałków, jak i muzycznych ballad. Trzeba przyznać, że chłopaki nie tylko potrafią śpiewać ale i wejść w otwartą relacjęz publicznością, co zaowocowało dobrą zabawą i energią.  

Dalszy ciąg gorącej atmosfery zapewnił Zespół „MITRA” z Gdyni. Dobre humory nie opuszczały gości festynu, którzy bawili się w najlepsze jeszcze do późnych godzin nocnych.

Podczas festynu można było również dołączyć do ogólnopolskiej bazy Dawców Szpiku. Pod namiotem gminnym sympatyczne wolontariuszki prowadziły rejestrację oraz instruowały wszystkich chętnych, jak prawidłowo pobrać wymaz z policzka, by dołączyć do bazy i podarować komuś szansę na szczęśliwe życie.

                                                                                              

                                                                                   Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 26 Wrz 202014 °
6.6 °C27 Wrz
6.6 °C28 Wrz
8.7 °C29 Wrz
9.0 °C30 Wrz

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia