Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Zapobiegamy Pożarom" w Gminie Czorsztyn

W dniu 16 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej, jak co roku zorganizowany został przez Wójta Gminy Czorsztyn, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czorsztynie, a także przy zaangażowaniu Marii Mikołajczyk – dyrektora Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, która udostępniła pomieszczenia szkolne do przeprowadzenia tegorocznego finału na szczeblu gminy.

Cel, który corocznie przyświeca organizatorom niewątpliwie uznać należy za szlachetny: dzieci i młodzież poznają zasady postępowania na wypadek pożaru, nabywają praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Wszystko w duchu zdrowej rywalizacji i zabawy, ale i sporej dawki wysiłku i konkretnej pracy uczestników turnieju.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, którzy ostatecznie udział wzięli w finale, przejść musieli przez wstępne eliminacje szkolne, które przeprowadzane były w szkołach z terenu Gminy Czorsztyn. Jedynie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zostali zakwalifikowani do eliminacji gminnych, bez wcześniejszych eliminacji szkolnych.

Po powitaniu uczestników turnieju przez Marię Mikołajczyk – dyrektora Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, składający się z 25 pytań. Poziom przygotowania był bardzo wyrównany, co wykazały wyniki osiągnięte przez poszczególnych uczestników rozgrywek. A było o co walczyć.

Na wszystkich uczestników turnieju czekały wspaniałe nagrody oraz mały poczęstunek. Ponadto najlepsi dwaj uczniowie z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które zaplanowano na 7 kwietnia 2016 r. Już dzisiaj trzymamy kciuki za młodych, kto wie - może przyszłych strażaków!

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja pod przewodnictwem mł. bryg.Bartosza Worwy. W uroczystości wręczania nagród uczestniczyli: Rafał Jandura – Zastępca Wójta Gminy Czorsztyn, Maria Mikołajczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, Tadeusz Firek – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP i dh Krzysztof Regiec – Komendant Gminny OSP w Gminie Czorsztyn.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.


Wyniki eliminacji gminnych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1. Marcelina Regiec (ZPO Sromowce Niżne)- 18 pkt
2. Magdalena Groń (SP Sromowce Wyżne)- 16 pkt
3. Gabriela Olejarz (SP Sromowce Wyżne)- 15 pkt

W grupie tej udział wzięli także: Oliwia Jankowska, Jakub Kubuszek i Karolina Palica (reprezentanci SP Kluszkowce), Paweł Sproch (reprezentant SP Sromowce Wyżne), Mikołaj Cichoń i Emil Kozub (reprezentanci ZPO Sromowce Niżne), Mikołaj Klag, Norbert Łukaszczyk i Jakub Sikoń (reprezentanci ZPO Maniowy).


II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Daniel Siedlarczyk (ZPO Maniowy)- 19 pkt (dogrywka + 3 pkt)
2. Patryk Bochniak (ZPO Maniowy)- 19 pkt (dogrywka + 2 pkt)
3. Kamil Górecki (ZPO Sromowce Niżne)- 18 pkt

W grupie tej ponadto udział wzięli: Dawid Jarząbek (reprezentant ZPO Maniowy), Mateusz Cichoń i Michał Górecki (reprezentanci ZPO Sromowce Niżne).


III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Dawid Gruca (ZSTiP Nowy Targ)- 17 pkt (dogrywka + 1 pkt)
2. Piotr Siedlarczyk (LO nr 2 Nowy Targ)- 17 pkt (dogrywka + 0,5 pkt)
3. Jakub Złydaszyk (LO nr 1 Nowy Targ)- 16 pkt

W grupie tej ponadto udział wziął: Krzysztof Siedlarczyk (ZSTiP Nowy Targ).


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2019-3 °
-3.3 °C07 Gru
1.1 °C08 Gru
1.9 °C09 Gru
0.3 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia