Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” w Gminie Czorsztyn

W dniu 16 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Sromowcach Wyżnych odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do sprawdzianu wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej przystąpili uczniowie szkół podstawowych  i gimnazjaliści z ternu naszej gminy.

Turniej ten organizowany corocznie w Gminie Czorsztyn przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czorsztynie, Wójta Gminy Czorsztyn i Dyrekcji szkół z terenu gminy odbył się
w pięknie udekorowanych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych, udostępnionych przez  P. Joannę Workowską – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych.  

Uczestnicy eliminacji gminnych - reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych (trzech najlepszych z każdej szkoły wyłonionych w eliminacjach szkolnych) mieli do rozwiązania test pisemny, składający się z 25 pytań. Tegoroczny test był bardzo trudny, co podkreślili sami uczestnicy. Poziom przygotowania był bardzo wyrównany, co wykazały wyniki osiągnięte przez poszczególnych uczestników turnieju a najlepsi dwaj uczestnicy w swojej grupie wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które zaplanowane są na 23 marca 2017 r. w Nowym Targu.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja pod przewodnictwem mł. bryg. Bartosza Worwy i mł. bryg. Piotra Krygowskiego. Po sprawdzeniu testów, odbyło się ogłoszenie wyników (odczytanie protokołu z posiedzenia jury eliminacji gminnych) i rozdanie nagród  (plecaki) wszystkim uczestnikom turnieju. W uroczystości wręczania nagród uczestniczyli: Tadeusz Wach - Wójt Gminy Czorsztyn, Dh Tadeusz Firek – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP,     Dh Krzysztof Regiec – Komendant Gminny OSP w Gminie Czorsztyn i Dh Antoni Pierwoła – Prezes OSP Sromowce Wyżne.

 

Wyniki eliminacji gminnych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

 1.  Izabela Górecka  (SP w Sromowcach Wyżnych)      

 2.  Filip Grywalski  (ZPO w Sromowcach Niżnych  - Szkoła Podstawowa)     

Pozostali uczestnicy: Mateusz Mikołajczyk, Wojciech Janczy, Karolina Palica (SP Kluszkowce), Martyna Konopka, Lidia Duda, Tomasz Grafowski (ZPO w Maniowach - SP), Aleksandra Pierwoła, Magdalena Groń (SP w Sromowcach Wyżnych), Oliwia Regiec, Patrycja Borzęcka (ZPO w Sromowcach Niżnych - SP)

 

II grupa wiekowa (gimnazja)

 1.  Kamil Górecki (Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych  - Gimnazjum

 2.  Michał Górecki (Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych  - Gimnazjum)

 Pozostali uczestnicy: Daniel Siedlarczyk, Patryk Regiec, Jakub Sikoń  (ZPO w Maniowach - Gimnazjum), Robert Kowalczyk (ZPO w Sromowcach Niżnych - SP)

 

                Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy zaprezentowanego wysokiego poziomu wiedzy nt. zapobiegania pożarom i życzymy dalszych sukcesów w tym temacie.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 08 Gru 2021-6 °
-4.7 °C09 Gru
-0.3 °C10 Gru
-3.4 °C11 Gru
-2.6 °C12 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia