Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Ocena ogrodów trwa. Komisja konkursowa "MojegoOgrodu Kwiatowego" w trakcie pracy.

Miniony tydzień wypełniony był słońcem oraz żarem lejącym się wprost z nieba. Na skrawkach zieleni przy domowych ogrodach pojawiły się baseny o różnym kształcie i kolorach dające upragnione wytchnienie. W cieniu gruszy, czy jabłoni rozsiąść się można z książką w dłoni i ukryć zarówno przed słońcem jak i gwarem życia codziennego. Ogród, niczym ten zaczarowany nie tylko daje chwile wytchnienia, ale także sprawia, że nasze sołectwa mienią się kolorem bratków, aksamitek czy rozkwitających pelargonii.

By zachęcić mieszkańców Gminy Czorsztyn do pielęgnowania swoich ogrodów po raz kolejny rozpoczęto edycję konkursu „Mój Ogród Kwiatowy” . Komisja konkursowa rozpoczęła już swoją pracę i rzetelnie zabrała się do pracy.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem konkursu ocenie podlegają nie tylko zagospodarowanie wokół domu, czy rozplanowanie wnętrza ogrodu, ale także wkomponowanie ziół przyprawowych.  Listki bazylii, mięty czy lubczyku zapewniły zatem właścicielom ogródków dodatkowe punkty na liście rankingowej ocenianych ogrodów. Prace komisji kontynuowane będą w okresie letnim, jak również jesiennym (ogrody oceniane są trzykrotnie), by ostatecznie jesienią wyłonić laureatów konkursu.

Kończąc już, nie sposób pod nosem nie zanucić słów znanej piosenki: „ (…) Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście…”

                                                                                                         

Opr. Aneta Markus

 

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 30 Lis 2021-1 °
1.8 °C01 Gru
3.9 °C02 Gru
-0.6 °C03 Gru
-1.5 °C04 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia