Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

Ocena ogrodów trwa. Komisja konkursowa "MojegoOgrodu Kwiatowego" w trakcie pracy.

Miniony tydzień wypełniony był słońcem oraz żarem lejącym się wprost z nieba. Na skrawkach zieleni przy domowych ogrodach pojawiły się baseny o różnym kształcie i kolorach dające upragnione wytchnienie. W cieniu gruszy, czy jabłoni rozsiąść się można z książką w dłoni i ukryć zarówno przed słońcem jak i gwarem życia codziennego. Ogród, niczym ten zaczarowany nie tylko daje chwile wytchnienia, ale także sprawia, że nasze sołectwa mienią się kolorem bratków, aksamitek czy rozkwitających pelargonii.

By zachęcić mieszkańców Gminy Czorsztyn do pielęgnowania swoich ogrodów po raz kolejny rozpoczęto edycję konkursu „Mój Ogród Kwiatowy” . Komisja konkursowa rozpoczęła już swoją pracę i rzetelnie zabrała się do pracy.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem konkursu ocenie podlegają nie tylko zagospodarowanie wokół domu, czy rozplanowanie wnętrza ogrodu, ale także wkomponowanie ziół przyprawowych.  Listki bazylii, mięty czy lubczyku zapewniły zatem właścicielom ogródków dodatkowe punkty na liście rankingowej ocenianych ogrodów. Prace komisji kontynuowane będą w okresie letnim, jak również jesiennym (ogrody oceniane są trzykrotnie), by ostatecznie jesienią wyłonić laureatów konkursu.

Kończąc już, nie sposób pod nosem nie zanucić słów znanej piosenki: „ (…) Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście…”

                                                                                                         

Opr. Aneta Markus

 

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 20199 °
10.0 °C24 Paź
9.2 °C25 Paź
8.2 °C26 Paź
8.1 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia