Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości w Gminie Czorsztyn

W sobotę 11 listopada władze Gminy Czorsztyn, delegacje wszystkich sołectw, kierownicy jednostek  organizacyjnych gminy, przedstawiciele organizacji społecznych zgromadzili się w Kluszkowcach, by oddać cześć poległym w walce o niepodległość.

Po uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez orkiestrę dętą OSP Maniowy i poczty sztandarowe, uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Po hymnie państwowym, prowadzący ojciec Marcin Skowronek przeczytał listy okolicznościowe, które nadesłali Pani Anna Paluch – Poseł na Sejm RP, Pan Edward Siarka - Poseł na Sejm RP, Pan Jan Hamerskie – Senator RP. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Tadeusz Wach, który wygłosił okolicznościowe przemówienie, po czym nastąpiło złożenie kwiatów.

W imieniu mieszkańców gminy wieniec złożył Wójt Gminy Pan Tadeusz Wach, w imieniu Rady Gminy, Zastępca Przewodniczącego Pan Wojciech Bednarczyk. Wiązanki kwiatów złożone zostały również przez delegacje ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Czorsztyn, Oddziały Związku Podhalan w Maniowach i Kluszkowcach. Honorową wartę przy Pomniku Nieznanego Żołnierza pełnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewnił Chór „Kluszkowce” pod dyrygenturą Józefa Pańszczyka. Uczestnicy uroczystości mieli również okazję wysłuchać orkiestrę dętą OSP Maniowy pod batutą Stanisława Wojtaszka.

  J.F.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 17 Paź 201913 °
10.5 °C18 Paź
11.0 °C19 Paź
12.1 °C20 Paź
12.6 °C21 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia