Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości w Gminie Czorsztyn

W sobotę 11 listopada władze Gminy Czorsztyn, delegacje wszystkich sołectw, kierownicy jednostek  organizacyjnych gminy, przedstawiciele organizacji społecznych zgromadzili się w Kluszkowcach, by oddać cześć poległym w walce o niepodległość.

Po uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez orkiestrę dętą OSP Maniowy i poczty sztandarowe, uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Po hymnie państwowym, prowadzący ojciec Marcin Skowronek przeczytał listy okolicznościowe, które nadesłali Pani Anna Paluch – Poseł na Sejm RP, Pan Edward Siarka - Poseł na Sejm RP, Pan Jan Hamerskie – Senator RP. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Tadeusz Wach, który wygłosił okolicznościowe przemówienie, po czym nastąpiło złożenie kwiatów.

W imieniu mieszkańców gminy wieniec złożył Wójt Gminy Pan Tadeusz Wach, w imieniu Rady Gminy, Zastępca Przewodniczącego Pan Wojciech Bednarczyk. Wiązanki kwiatów złożone zostały również przez delegacje ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Czorsztyn, Oddziały Związku Podhalan w Maniowach i Kluszkowcach. Honorową wartę przy Pomniku Nieznanego Żołnierza pełnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewnił Chór „Kluszkowce” pod dyrygenturą Józefa Pańszczyka. Uczestnicy uroczystości mieli również okazję wysłuchać orkiestrę dętą OSP Maniowy pod batutą Stanisława Wojtaszka.

  J.F.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Gru 20192 °
1.4 °C15 Gru
2.0 °C16 Gru
5.2 °C17 Gru
4.6 °C18 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia