Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Nowe aparaty powietrzne na wyposażeniu jednostki OSP Mizerna.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mizernej otrzymała łącznie 4 komplety aparatów powietrznych, które stanowić będą wyposażenie jednostki. Sprzęt został zakupiony w ramach środków, jakie druhowie otrzymali z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  oraz z budżetu Gminy Czorsztyn.

Jak podsumowują strażacy, komplety w skład, których wchodzą: aparaty tlenowe, butle do aparatów, sygnalizatory bezruchu oraz maski zakupiono w ramach następujących źródeł finansowania:

1)    poprzez realizację zadania publicznego pn. „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. Zadanie to realizowane było przy udziale dotacji z MSWiA, która wynosiła 10 400 zł.

2)    środkom przekazanym z budżetu Gminy Czorsztyn. Dofinansowanie od samorządu stanowi kwotę 6 429 zł.  

3)    Wkład własny jednostki – 160,78 zł

Druhowie Z OSP Mizerna, jak również sołtys wsi Władysław Mikołajczyk dziękują za pomoc w pozyskaniu środków. „ Dziękujemy Wójtowi Gminy, Tadeuszowi Wach za dotację przekazaną w ramach budżetu gminnego, natomiast radnemu powiatowemu Rafałowi Jandura za pomoc w pozyskaniu środków z MSWiA” podsumowuje sołtys wsi.

 

                                                                                                          Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 29 Lis 20214 °
-3.2 °C30 Lis
0.7 °C01 Gru
1.0 °C02 Gru
-1.7 °C03 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia