Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Najlepsze koła gospodyń wiejskich walczyły w Bitwie Regionów podczas finału w Poznaniu. Wśród nich znalazły się reprezentantki naszego regionu; Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna.

9 września br. odbył się finał Konkursu „Bitwa Regionów-bitwa na smaki”, którego inicjatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy. Impreza odbyła się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku podczas Jarmarku Kujawskiego. W tym roku do bitwy stanęło aż 30 zespołów z 10 województw: śląskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, lubelskiego, lubuskiego, pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wśród nich nie zabrało również reprezentacji z Gminy Czorsztyn.

Jako laureatki wojewódzkiego etapu  „Bitwy Regionów” gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czorsztynie reprezentowały nasz region podczas finału krajowego. Gospodynie pojechały do Poznania, gdzie stanęły w kulinarne szranki z pozostałymi laureatkami konkursu z terenu całej Polski. Podczas finału Panie częstowały Gulaszem Czorsztyńskim, który zapewnił im zwycięstwo podczas pierwszego etapu konkursu.

Co prawda finału nie udało się wygrać jednak zainteresowanie i zachwyty, jakie wzbudzało stoisko naszych gospodyń to najlepsza recenzja jaką mogli wydać uczestnicy tego wydarzenia.

Paniom raz jeszcze gratulujemy i życzymy kulinarnych sukcesów.

                                                                                                                                                             Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Sie 202015 °
15.0 °C15 Sie
15.7 °C16 Sie
14.2 °C17 Sie
15.8 °C18 Sie

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia