Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Najlepsze inwestycje rekreacyjne polsko-słowackiego pogranicza

W dniu 28.06.2021 r. w nowopowstałym Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „MikroLider Pogranicza”. Organizatorem konkursu był Związek Euroregion „Tatry”. W konkursie wzięły udział podmioty realizujące mikroprojekty w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Tym razem nagrody przyznano w kategorii „Najlepsza inwestycja rekreacyjna”. W gronie wyróżnionych znalazły się Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Miasto Nowy Targ, Miasto i Gmina Muszyna oraz Gmina Czorsztyn. Główną nagrodę przyznano ex aequo dla Gminy Łapsze Niżne oraz Gminy Czarny Dunajec i Miasta Nowy Sącz.

Podczas uroczystej gali nagrody laureatom konkursu wręczył Przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki oraz Dyrektor biura Związku Euroregion „Tatry” Michał Stawarski. Gratulacje wszystkim nagrodzonym gminom przekazał również uczestniczący w wydarzeniu Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Przypomnijmy, że w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 Gmina Czorsztyn wykonała kontynuację trasy rowerowej na lewym brzegu Dunajca w miejscowości Sromowce Niżne. Trasa rozpoczyna się tuż obok istniejącej kładki pieszo-rowerowej (gdzie przewidziano miejsce do odpoczynku)  i biegnie w kierunku  przystani flisackiej  z widokiem na górujące Trzy Korony.

 przypominamy króciutki film podsumowujący projekt: https://www.youtube.com/watch?v=tpET5MQmwog&t=1s

 

zdjęcia: archiwum Związku Euroregion „Tatry”

Wójt Gminy Czorsztyn w towarzystwie Boguslawa waksmundziego oraz Dyr Euroregionu Tatry   

zdjęcie dyplomu

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 04 Gru 20210 °
-1.3 °C05 Gru
-1.4 °C06 Gru
-3.0 °C07 Gru
-5.1 °C08 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia