Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Na ul. Szkolnej w Kluszkowcach zakończono prace związane z poprawą bezpieczeństwa przechodnich

Zakład Gospodarki Komunalnej w Maniowach zakończył prace związane z wykonaniem chodnika na ul. Szkolnej w Kluszkowcach.  Chodnik dodatkowo zabezpieczono barierą ochroną, by maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów.

Przejście ul. Szkolną, szczególnie zimą, kiedy ulica stawała się wąska, a na ulicach sołectwa pojawiały się autokary dowożące szkółki narciarskie na stok w Kluszkowcach, budziło niepokój o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci udających się tą drogą do pobliskiej szkoły.

 Prac związanych z rozbiórką starego muru okalającego budynek szkolny, wykonaniem betonowego fundamentu, skarpowaniem brzegów, ułożeniem kostki oraz zamontowaniem barier ochronnych podjął się tutejszy Zakład Gospodarki Komunalnej. Koszt zakupu materiałów to 15 600 zł, koszt przestawienia słupa energetycznego stanowił kwotę 7 380 zł. Ponadto skarpę obsadzono, co stanowiło dodatkowy koszt w wysokości 1 800 zł.  Prace wykonano w ramach pracy własnej jednostki.

Roboty zostały zakończone a spacerowicze, w tym uczniowie bez względu na porę roku  i natężenie ruchu na ulicy bezpiecznie mogą dotrzeć do celu obranej wcześniej drogi.

 

Opr. Aneta Markus

fragment chodnika wraz z bariera ochronną    skarpa brzegu obsadzona krzewami

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2021-1 °
-5.1 °C07 Gru
-7.1 °C08 Gru
-4.7 °C09 Gru
-0.9 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia