Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Mieszkańcy gminy Czorsztyn wobec niskiej emisji"

Projekt pn. „Wymiana źródeł ciepła w prywatnych gospodarstwach domowych (węgiel) na terenie gminy Czorsztyn” nr RPMP.04.04.03-12-0204/17 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.

 

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy

„Mieszkańcy gminy Czorsztyn wobec niskiej emisji”.

 

       30 maja br. w Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Mieszkańcy gminy Czorsztyn wobec niskiej emisji”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy i odbywał się w ramach Projektu „Wymiana źródeł ciepła w prywatnych gospodarstwach domowych (węgiel) na terenie gminy Czorsztyn” ” nr RPMP.04.04.03-12-0204/17 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.

       Celem konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej, budzenie zainteresowań problemami związanymi z ochroną środowiska i motywowanie do podjęcia czynnych działań na rzecz jego ochrony, poznanie zasad dbałości o jakość środowiska ze szczególnym uwzględnieniem zasad dbałości o czyste powietrze i postępowania z odpadami, uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego występujących w najbliższej okolicy (m.in. dotyczących powietrza, wód i problemu odpadów), z podkreśleniem skutków zanieczyszczania powietrza, zwiększenie wiedzy uczniów dot. niskiej emisji, przybliżenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i przyrody w Unii Europejskiej.

       Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i wielopłaszczyznowy, dający uczniom możliwość wykazania się nie tylko szczegółową wiedzą (konkurs wiedzy), ale też zdolnościami artystycznymi (konkurs plastyczny) i umiejętnościami posługiwania się nowymi technologiami (konkurs multimedialny).

       30 maja odbył się etap gminny konkursu wiedzy. Do tego etapu zostało zakwalifikowanych 15 uczniów, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. To właśnie oni zmierzyli się z testem, który wyłonił osobę legitymującą się największą wiedzą z zakresu ochrony środowiska i przyrody. Okazała się nią uczennica klasy III gimnazjum ze Sromowiec Niżnych Marcelina Regiec. Nie wyłoniono miejsca drugiego, a trzecie miejsce (ex aequo) również przypadło uczniom ze Sromowiec Niżnych.
       Po zakończeniu „wiedzowych” zmagań nastąpiło podsumowanie całości konkursu i ogłoszenie wyników etapu plastycznego i multimedialnego. Zaprezentowano przygotowane przez uczniów prace medialne. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Wręczyła je Sekretarz Gminy Czorsztyn p. Agata Jasińska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych
p. Grażyna Łabno. Nagrody zostały zakupione w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła w prywatnych gospodarstwach domowych (węgiel) na terenie gminy Czorsztyn”
       Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy ponownie do udziału w konkursie i zachęcamy do dbania o środowisko.
                                                                                                                                                                                                       G. Ł.
 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Sty 20200 °
-0.2 °C19 Sty
-2.4 °C20 Sty
-0.0 °C21 Sty
1.1 °C22 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia