Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Lato pod Trzema Koronami - festyn w Sromowcach Niżnych już za nami – 07.08.2016 r.

W pogodne i ciepłe popołudnie w minioną niedzielę, licznie zgromadzona publiczność, w tym zarówno mieszkańcy Gminy Czorsztyn, jak i turyści bawili się z „Latem Pod Trzema Koronami”. Na świeżym powietrzu i z muzyką góralską w tle spędzali czas ze swoimi najbliższymi na polanie przed amfiteatrem w Sromowcach Niżnych.

Zebranych przywitał gospodarz Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach życząc miejscowym udanej zabawy, a turystom przebywającym na terenie Gminy Czorsztyn udanego pobytu oraz słonecznej aury. Następnie na deskach amfiteatru tradycyjnie zaprezentowano miejscowe zespoły folklorystyczne. Wśród nich przedstawiono m.in. pieniński folklor w wykonaniu „Małych Flisoków” oraz zespołu „Sromowianie”, repertuar polskiej piosenki, który wyśpiewały dziewczyny z zespołu „NEM” oraz przegląd pieśni chóralnej wykonany niskimi basowymi głosami przez flisaków pienińskich.

Pośród dmuchanych zamków i zjeżdżalni, na których bawili się najmłodsi goście festynu, na sromowskiej łące również gaździny przygotowały swoje stoisko. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Niżnych przyciągały zebranych zapachami i kulinarnymi smakołykami. Chętnych, by ich spróbować, jak zwykle nie brakowało! Gaździny zadbały nie tylko o podniebienia swoich gości, ale także o ich dobry nastrój prezentując program artystyczny pn. „Zwodziciela”, który rozbawił publikę wywołując u niej żwawe reakcje. Humorystyczny akcent na scenie zaprezentował także kabaret „U Bacy”, który czerpie natchnienie i pomysły z przebogatej skarbnicy ludowego folkloru.

Niewątpliwie atrakcją dnia był pokaz trialu rowerowego w wykonaniu mistrza polski Jacka Jarząbka. Wyczynowiec zaprezentował zebranym mrożące krew w żyłach sztuczki, podczas których wykonywał manewry rowerowe zaledwie kilka cm nad głowami ochotników, którzy dosłownie podłożyli się pod koła jego roweru. Publiczność z zapartym tchem obserwowała kolejne triki rowerowe nagradzając je gromkimi brawami.

Występy przewidziane w ramach tegorocznej edycji „Lata Pod Trzema Koronami” zakończyły się wspólną zabawą, do której przygrywał zespół "Folk Power”

 Organizatorzy dziękują zespołom, obsłudze, a także wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego festynu.

 

Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 27 Wrz 202013 °
12.6 °C28 Wrz
12.2 °C29 Wrz
10.1 °C30 Wrz
9.9 °C01 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia