Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Księżycowe Granie - Koncert plenerowy w Schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych.

Kalendarzowa jesień coraz bliżej...Liście zaczynają mienić się czerwono-żółtą barwą, jednak pogoda wciąż sprzyja, by wolny czas spędzać na łonie natury. Dlatego też, na zbliżający się weekend proponujemy kocert plenerowy.  Już w najbliższą sobotę Księżycowe Granie tuż pod Trzema Koronami. Ponizej wszelkie szczegóły. Serdecznie zapraszamy!

Księżycowe Granie

Dom o Zielonych Progach

19.09.2020, godz. 17.00, Schronisko PTTK Trzy Korony, Sromowca Niżne
 - koncert plenerowy

Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zaprasza na cykl koncertów w schroniskach górskich PTTK w Małopolsce pn. „Księżycowe Granie”.

Wyobraźcie sobie góry, mogą być Beskidy, mogą Tatry czy też Pieniny. Jest wieczór, słońce powoli chyli się ku zachodowi. Ale uśmiechy i ciepłe spojrzenia trwają dalej. Ręce trzymają kubki z kawą lub herbatą, dookoła unosi się zapach ogniska. Wesołe iskierki podrygują na palenisku. Pieką się kiełbaski. Czy można by chcieć czegoś więcej? Tak. Można! Muzyki! Dlatego też zapraszamy na cztery kolejne koncerty Księżycowego Grania.

Koncerty z cyklu „Księżycowe Granie” są częścią projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!” dofinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Małopolskie góry są świadkami licznych wypadków i tragedii. Chcąc im zapobiec, MOT przygotował filmy z cyklu „Najważniejsze wrócić”, w których to ratownicy górscy przypominają podstawy zasad bezpiecznego zachowania w górach. Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić  dostępne są na profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

A już w sobotę 19 września plenerowo przy Schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych wystąpi zespół „Dom o Zielonych Progach" - niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina" czy „Stare Dobre Małżeństwo". I coś w tym chyba jest...

Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od ponad 20 lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę. Nie porywając się na ryzykowne porównania, można stwierdzić z całym przekonaniem, że piosenki „Domu" weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku. Często nikt już nie pamięta autora czy wykonawcy,
a „Gór mi mało” czy „Zostanie tyle gór” doczekały się wielu wersji. To chyba najlepszy dowód popularności i jakości piosenki, gdy „idzie w lud" i staje się jego własnością.

Od samego początku filarem grupy jest Wojtek Szymański – kompozytor, gitarzysta i wokalista obdarzony ogromną charyzmą i wrażliwością na dobry tekst, który umiejętnie wzbogaca swoją muzyką. Doskonałym kontrapunktem od 2016 r. jest dla niego Agata Świerczyńska, energiczna, wyrazista i uwielbiana zwłaszcza przez męską część publiczności. Na kontrabasie gra od dwóch lat krakowianin Marcin Chatys. Swoim graniem dodaje każdemu utworowi głębi brzmienia. Ponadto w skład zespołu wchodzą Szymon Aleksander Piotrowski odpowiedzialny za brzmienie perkusji oraz Wojciech Chuchla na gitarze solowej.

W ramach wydarzenia spotkamy się także z ratownikami Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przypomną o zasadach bezpiecznego korzystania z uroków gór oraz z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, którzy przybliżą zasady bezpiecznego korzystania z Dunajca.

Przed rozpoczęciem koncertu ok. godziny 17.00 (przy sprzyjających wiatrach, a właściwie ich braku) spod Schroniska PTTK Trzy Korony wystartuje małopolski balon na ogrzane powietrze.

Kolejne koncerty w wybranych małopolskich schroniskach górskich PTTK już w październiku.  Śledźcie zatem informacje na www.mot.krakow.pl oraz https://www.facebook.com/mot.krakow !

Wydarzenia będą realizowane z zachowaniem norm sanitarnych.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny!

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 07 Gru 2021-2 °
-3.3 °C08 Gru
-0.3 °C09 Gru
-0.1 °C10 Gru
-1.5 °C11 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia