Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Jubileusz 125-lecia powstania izb rolniczych na ziemiach polskich, 25-lecia powołania Małopolskiej Izby Rolniczej oraz Festiwal Polskiej Wieprzowiny

W dniu 21 września w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach delegacja z Gminy Czorsztyn na czele z Wójtem Gminy Czorsztyn, Dyrektorem Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Czorsztyn oraz muzyką góralską uczestniczyli w obchodach Jubileuszu 125-lecia powstania izb rolniczych na ziemiach polskich oraz 25-lecia powołania Małopolskiej Izby Rolniczej.
 
Imprezą towarzyszącą był Festiwal Polskiej Wieprzowiny sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Podczas Festiwalu Wieprzowiny, w ramach całorocznej współpracy z Małopolską Izbą Rolniczą oddział w Krakowie przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Huby i Czorsztyna promowały i przygotowały do degustacji produkty tradycyjne m. in. dania, które otrzymały certyfikat „Produkt tradycyjny z Polski” jak: „Gulasz Czorsztyński” i „Krzun Wielkanocny”.
Delegacja z Gminy Czorsztyn serdecznie dziękuje organizatorom życząc dalszej owocnej współpracy.
 
Szczegółowe informacje na oraz zdjęcia temat powyższych wydarzeń znajdują się na stronie internetowej: Małopolskiej Izby Rolniczej...oraz MIR Kraków.
 
Opr. Sandra Koterba

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2021-1 °
-5.1 °C07 Gru
-7.1 °C08 Gru
-4.7 °C09 Gru
-0.9 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia