Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Impreza plenerowa pn. "Biesiada Pienińska"

Fundacja Dzieci Pienin wraz ze współorganizatorami - Gminą Krościenko nad Dunajcem i Gminnym Centrum Kultury, już po raz drugi realizuje zadanie publiczne pn. „Dzieci Pienin w kultywowaniu tradycji ludowych”, współfinansowane przez Województwo Małopolskie.

W ramach projektu zakłada się organizację imprezy plenerowej pn. „Biesiada Pienińska” o charakterze regionalnym, która realizowana będzie przez pięć sobotnich weekendów w miesiącach lipiec – sierpień w miejscowości Krościenko nad Dunajcem. W plenerowej imprezie organizatorzy chcą zaprezentować dziecięce i młodzieżowe zespoły folklorystyczne kultywujące tradycje przodków, działające na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem i gmin ościennych w regionie Pienin i Gorców tj. gminy Czorsztyn, gminy Ochotnica Dolna, gminy Łapsze Niżne, i miasta i gminy Szczawnica. Zespoły zaprezentują mieszkańcom i turystom swój dorobek artystyczny, muzykę ludową, taniec, śpiew oraz dawne obrzędy ludowe.

W ramach Biesiady Pienińskiej organizatorzy we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystów Pienińskich zaprezentują artystów ludowych z regionu pienińsko-gorczańskiego, którzy będą mieli możliwość pokazania na przygotowanych stoiskach własnego dorobku artystycznego/ haftu pienińskiego, koronkarstwa, rzeźby w drewnie, malarstwa/ co będzie okazją do promocji lokalnych tradycji opartych na dziedzictwie kulturowym i historycznym.

Realizując zadanie organizatorzy chcą pokazać, że region Pienin i Gorców jest atrakcyjny nie tyko pod względem przyrodniczo – krajobrazowym ale i kulturowym. W ramach spotkań plenerowych organizatorzy zamierzają pokazać także bogactwo kuchni regionalnej, proponując degustację potraw regionalnych.

W ramach zadania będą też prowadzone warsztaty nauki tańców regionalnych dla chętnych.

Zakładamy, że realizacja zadania przyczyni się do kultywowania i ożywienia miejscowych tradycji oraz podtrzymania i propagowania dziedzictwa kulturowego Pienin i Gorców wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców gmin i turystów.

Poprzez realizację projektu chcemy przedłużyć żywotność kultury ludowej regionu – wspólnego dobra, które pozwoli na integrację międzypokoleniową poprzez udział w projekcie osób w różnym wieku.

Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w przygotowanych wydarzeniach!

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Gru 20194 °
2.8 °C13 Gru
2.0 °C14 Gru
4.2 °C15 Gru
3.7 °C16 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia