Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

III miejsce dla Anny Rusin w jubileuszowym X Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Do połowy kwietnia można było przesyłać zgłoszenia do udziału w jubileuszowym X Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Następnie komisja konkursowa na podstawie nadesłanych nagrań, wybrała uczestników festiwalu.

Anna Rusin, mieszkanka Kluszkowiec, uczennica klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu została po raz piąty zakwalifikowana do udziału w festiwalu i uczestniczyła w dniach od 16 do 18 maja 2017 r. w tym ogólnopolskim wydarzeniu artystycznym. Festiwal ten jest imprezą o charakterze integracyjnym                     i edukacyjnym, promującym uzdolnienia i talenty muzyczne niepełnosprawnych uczniów oraz ich zdrowych rówieśników.

Podobnie jak w poprzednich latach w przedsięwzięcie włączyli się znani muzycy i aktorzy. Ania uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez artystów jurorów: Halinę Frąckowiak, Adriannę Biedrzyńską, Magdalenę Kumorek, Zuzannę Iwańską, Marka Piekarczyka.

Ostatni dzień rozpoczął się uroczyście recitalem Haliny Frąckowiak. Następnie odbywały się przesłuchania finałowe w Hali Widowiskowo-Sportowej, w których duet Ani zakwalifikował się do festiwalowej gali laureatów.  Ania wystąpiła w kategorii integracyjny duet muzyczny. Ta kategoria ma szczególne znaczenie, ponieważ najbardziej obrazuje przesłanie tego festiwalu. Występują w niej wspólnie uczniowie ze szkoły specjalnej i masowej. Na finałowej gali pojawiła się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, sprawująca patronat honorowy nad imprezą, a tegoroczną edycję zakończył koncert zespołu T.LOVE.

Ania wraz z Elżbietą Bogacz z Wiśniowej wyśpiewały III miejsce. Otrzymały nagrody rzeczowe oraz nagrody pieniężne.

Festiwal ten pokazuje, że muzyka jest nie tylko szansą dla uzdolnionych uczniów na zaprezentowanie swojego talentu i możliwości, ale co najważniejsze może być  niesamowitym źródłem integracji oraz wywierać znaczący wpływ na zrozumienie drugiego człowieka.

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 08 Gru 2021-7 °
-3.8 °C09 Gru
-1.0 °C10 Gru
-4.7 °C11 Gru
-2.8 °C12 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia