Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

III miejsce dla Anny Rusin w jubileuszowym X Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Do połowy kwietnia można było przesyłać zgłoszenia do udziału w jubileuszowym X Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Następnie komisja konkursowa na podstawie nadesłanych nagrań, wybrała uczestników festiwalu.

Anna Rusin, mieszkanka Kluszkowiec, uczennica klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu została po raz piąty zakwalifikowana do udziału w festiwalu i uczestniczyła w dniach od 16 do 18 maja 2017 r. w tym ogólnopolskim wydarzeniu artystycznym. Festiwal ten jest imprezą o charakterze integracyjnym                     i edukacyjnym, promującym uzdolnienia i talenty muzyczne niepełnosprawnych uczniów oraz ich zdrowych rówieśników.

Podobnie jak w poprzednich latach w przedsięwzięcie włączyli się znani muzycy i aktorzy. Ania uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez artystów jurorów: Halinę Frąckowiak, Adriannę Biedrzyńską, Magdalenę Kumorek, Zuzannę Iwańską, Marka Piekarczyka.

Ostatni dzień rozpoczął się uroczyście recitalem Haliny Frąckowiak. Następnie odbywały się przesłuchania finałowe w Hali Widowiskowo-Sportowej, w których duet Ani zakwalifikował się do festiwalowej gali laureatów.  Ania wystąpiła w kategorii integracyjny duet muzyczny. Ta kategoria ma szczególne znaczenie, ponieważ najbardziej obrazuje przesłanie tego festiwalu. Występują w niej wspólnie uczniowie ze szkoły specjalnej i masowej. Na finałowej gali pojawiła się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, sprawująca patronat honorowy nad imprezą, a tegoroczną edycję zakończył koncert zespołu T.LOVE.

Ania wraz z Elżbietą Bogacz z Wiśniowej wyśpiewały III miejsce. Otrzymały nagrody rzeczowe oraz nagrody pieniężne.

Festiwal ten pokazuje, że muzyka jest nie tylko szansą dla uzdolnionych uczniów na zaprezentowanie swojego talentu i możliwości, ale co najważniejsze może być  niesamowitym źródłem integracji oraz wywierać znaczący wpływ na zrozumienie drugiego człowieka.

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2019-3 °
-3.3 °C07 Gru
1.1 °C08 Gru
1.9 °C09 Gru
0.3 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia