Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

II miejsce dla gimnazjalistów ze Sromowiec Niżnych w Turnieju BRD

Uczniowie z Gimnazjum w Sromowcach Niżnych (Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych) wywalczyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej w powiatowym etapie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu. Zmierzyli się z przedstawicielami ośmiu innych gimnazjów z powiatu nowotarskiego.

Zadania, które zostały postawione przed uczestnikami nie należały do łatwych i obejmowały teorię oraz część praktyczną. Wiedza sprawdzana za pomocą testu pisemnego dotyczyła bezpieczeństwa i zachowań w ruchu drogowym. Zastosowaniem tej wiedzy i praktycznymi umiejętnościami uczniowie musieli się wykazać podczas pokonywania toru przeszkód, manewrów w miasteczku rowerowym oraz „udzielania” pierwszej pomocy.

Uczniowie ze Sromowiec również w klasyfikacji indywidualnej zdobyli wysokie miejsca: Kamil Górecki oraz Łukasz Pierwoła zajęli ex aequo III miejsce, Robert Kowalczyk miejsce XIII na 27 uczestników.

Konkurs odbył się w Rabie Wyżnej 26 kwietnia br. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 5 maja z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Rafała Leśniaka, Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu komisarza Michała Janerko, wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pani Marii Głuszak, a także przedstawicieli samorządów gminnych.

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 02 Gru 20214 °
-2.0 °C03 Gru
-2.7 °C04 Gru
0.3 °C05 Gru
0.2 °C06 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia