Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

Górale ponownie ścigali się w Eliminatorze

Zbigniew Jaworski – mieszkaniec Gminy Czorsztyn eliminuje biegaczy podczas „Rzeźni w Beskidach” zajmując wysokie drugie miejsce!

     24 listopada 2018 r. na zboczach Czantorii Wielkiej w Ustroniu odbyła się kolejna edycja ostatnich zawodów Ligi Biegów Górskich Dare2B 2018. W biegu tym, który odbywał się pod wiele mówiącą nazwą „Eliminator, czyli Rzeźnia w Beskidach” uczestniczył także mieszkaniec Kluszkowiec - Zbigniew Jaworski.

     W zawodach udział wzięli czołowi biegacze, którzy tym razem zmierzyć się mieli łącznie z czterema odrębnie sklasyfikowanymi i nagradzanymi etapami wyścigów, których starty odbyły się w godzinnych odstępach. Bieg był niemal wspinaczką po trasie narciarskiej na długości 1,7 km z przewyższeniem 450 m (nachylenie stoku 27 %) i wyeliminował 25 % zawodników. Nie pokonał jednak góralskiego zacięcia i charakteru a Zbyszek pokonał 6,8 km biegu, ale przy tym aż 1800 m przewyższenia. Ostatecznie Kluszkowianin  pierwszy etap biegu ukończył na II miejscu, a serię drugą i trzecią na III pozycji. W finale najszybszy okazał się aktualny Mistrz Polski Skyrunning Vertical KM Krzysztof Bodurka, tuż za nim na wysokim II miejscu uplasował się Zbyszek Jaworski, który przekroczył metę zaledwie 13 sekund później wygrywając tym samym klasyfikację w kategorii M40.

Zawody składały się łącznie z czterech etapów. Po pokonaniu jednej trasy  po ok. 50 min. przerwie należało pokonać następną. Fajna zabawa” –  tak o biegu, który na każdym poszczególnym etapie eliminował ok. 25 % biegaczy mówi Zbyszek.

            W imieniu lokalnej społeczności zacięcia, jak również doskonałej kondycji gratuluje Tadeusz Wach – Wójt Gminy Czorsztyn ciesząc się z sukcesu biegacza.

Wyniki:

http://wyniki.b4sport.pl/eliminator-2018-klasyfikacja-koncowa-pelna-wg-miejsc/e1486.html

http://wyniki.b4sport.pl/eliminator-2018-klasyfikacja-wg-sumy-czasow/e1487.html

Informacje:

http://www.gorskamasakra.pl/

https://www.facebook.com/eliminatorwbeskidach/

                                                                                              Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 20199 °
10.4 °C24 Paź
9.8 °C25 Paź
8.7 °C26 Paź
9.0 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia