Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Gminne manewry strażackie „Jesień 2016”

 

 

 

W dniu 9 października 2016 roku w Hubie przeprowadzono Gminne manewry strażackie „Jesień 2016”. Tego rodzaju ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Czorsztyn odbywają się 2-razy w roku: na wiosnę i jesienią. Celem ćwiczeń jest sprawdzenie stanu wyszkolenia strażaków i stanu sprzętu strażackiego, tj. działania autopomp w samochodach pożarniczych, motopomp oraz stanu armatury i węży strażackich.

Zbiórkę zastępów OSP zorganizowano na parkingu przed remizą. Dh. Krzysztof Regiec - Komendant Gminny złożył meldunek Rafałowi Jandurze – Zastępcy Wójta Gminy Czorsztyn o gotowości zastępów OSP do ćwiczeń a następnie przedstawił dowódcom zastępów OSP scenariusz ćwiczeń.

Huba to najwyżej położona miejscowość w Gminie Czorsztyn. Różnica wzniesień pomiędzy najniżej i najwyżej położonymi domostwami wynosi ponad 100 metrów. Z uwagi na taką lokalizację domostw, opracowano plan ćwiczeń. Zadaniem strażaków, było pozorowane gaszenie domostw tych najwyżej położonych. Do akcji wyruszyło 10 wozów strażackich z terenu Gminy Czorsztyn. Punkt czerpania wody stanowił zbiornik przeciwpożarowy koło remizy. Kolejne zastępy przepompowywały wodę na wyżej położone tereny, aż do miejsca pożaru. Akcja gaszenia pożaru przebiegła bardzo sprawnie. Linia gaśnicza na odcinku 500 metrów została rozwinięta bardzo szybko. Autopompy i węże strażackie zdały egzamin. Nie zanotowano nieszczelności na linii gaśniczej.

Po założonym ugaszeniu pożaru, zastępy OSP udały się na miejsce zbiórki, gdzie komendant gminny złożył ponownie meldunek Zastępcy Wójta o zakończeniu ćwiczeń.

 

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Sty 20200 °
-0.2 °C19 Sty
-2.4 °C20 Sty
-0.0 °C21 Sty
1.1 °C22 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia