Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Gmina Czorsztyn przyznała nagrody pieniężne. Tym razem wyróżnieni zostali narciarze biegowi.

Zgodnie z posiadaną kompetencją, którą na mocy Uchwały Rada Gminy Czorsztyn upoważniła Wójta Gminy do przyznawania  stypendiów oraz nagród sportowych, na podstawie wniosków złożonych przez Komisję konkursową ds. stypendiów sportowych i nagród wyróżniono sportowców gminnych. Jednorazowe nagrody pieniężne trafiły do narciarzy biegowych: Witolda Skupień – 1 000 zł oraz Agaty Szlachetka -500 zł.

Dla przypomnienia Witold Skupień mieszkaniec Kluszkowiec reprezentował naszą społeczność w  Igrzyskach Paraolimpijskich w narciarstwie biegowym Pyeongchang (Korea Płd), gdzie zajął wysokie 5 miejsce na 20 km. dow, a także w Pucharze Świata w narciarstwie biegowym niepełnosprawnych w Vuokatti (Finl.), gdzie bezapelacyjnie zajął 1 miejsce na 5 km. stylem klasycznym, –2 miejsce na 5 km. stylem dowolnym oraz wysokie 3 miejsce na 20 km. stylem klasycznym. Ponadto nasz reprezentant wygrał Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym niepełnosprawnych w Chochołowie, gdzie zajął  1 miejsce w sprincie stylem klasycznym oraz 1 miejsce w biegu dystansowym stylem klasycznym.

Kolejna z wyróżnionych osób tj. Agata Szlachetka  zajęła 1 miejsce w biegu na 15 km. stylem klasycznym w Mistrzostwach Polski Amatorów podczas X Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II w biegach narciarskich organizowanych w Nowym Targu.

Wyróżnionym sportowcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów na arenie sportowej.

 

                                              

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus

  

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 10 Lip 202023 °
19.7 °C11 Lip
10.6 °C12 Lip
14.7 °C13 Lip
17.0 °C14 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia