Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Gmina Czorsztyn otrzymała dofinansowanie na remont kamiennej kapliczki. Replika dawnej kaplicy z centrum Czorsztyna zostanie odnowiona już niebawem.

Dobra wiadomość dla sołectwa Czorsztyn!  Samorząd gminny otrzymał dofinansowanie  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont zabytkowej kapliczki mieszczącej się przy wjeździe do Czorsztyna.

 Kapliczka, której powstanie datuje się na przełom VXVIII /IXI wieku pokryta jest gontem, natomiast w jej środku zamieszczono figurkę Chrystusa upadającego pod krzyżem.  Na frontowej stronie kapliczki znajdują się drzwi umożliwiające wejście do środka kapliczki w środku której znajduje się ołtarzyk.  

Murowana kapliczka przy wjeździe do Czorsztyna wymaga już generalnego remontu. W szczególnie złym stanie jest dach gontowy, w dużej mierze spróchniały, czego efektem są cieki wodne na ścianach kapliczki” – wylicza Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach.

Jak oszacowano w kosztorysie remont kapliczki to koszt ok. 19 600 zł.  W ramach konkursu na Kapliczki Małopolskie pozyskano 8 000 zł. W ramach prac remontowych elewacja zostanie uzupełniona i odmalowana. Planuje się także rekonstrukcję dzwonnicy znajdującej się na szczycie dachu, oraz zabezpieczenie figury Św. Floriana mieszczącej się na szczytowej ścianie obiektu. Prace remontowe zakończyć się mają z dniem 30 września 2019 r.

 

                                                                                               Opr. Aneta Markus

           

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 04 Gru 20210 °
-1.3 °C05 Gru
-1.4 °C06 Gru
-3.0 °C07 Gru
-5.1 °C08 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia