Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Gmina Czorsztyn otrzymała dofinansowanie na remont kamiennej kapliczki. Replika dawnej kaplicy z centrum Czorsztyna zostanie odnowiona już niebawem.

Dobra wiadomość dla sołectwa Czorsztyn!  Samorząd gminny otrzymał dofinansowanie  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont zabytkowej kapliczki mieszczącej się przy wjeździe do Czorsztyna.

 Kapliczka, której powstanie datuje się na przełom VXVIII /IXI wieku pokryta jest gontem, natomiast w jej środku zamieszczono figurkę Chrystusa upadającego pod krzyżem.  Na frontowej stronie kapliczki znajdują się drzwi umożliwiające wejście do środka kapliczki w środku której znajduje się ołtarzyk.  

Murowana kapliczka przy wjeździe do Czorsztyna wymaga już generalnego remontu. W szczególnie złym stanie jest dach gontowy, w dużej mierze spróchniały, czego efektem są cieki wodne na ścianach kapliczki” – wylicza Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach.

Jak oszacowano w kosztorysie remont kapliczki to koszt ok. 19 600 zł.  W ramach konkursu na Kapliczki Małopolskie pozyskano 8 000 zł. W ramach prac remontowych elewacja zostanie uzupełniona i odmalowana. Planuje się także rekonstrukcję dzwonnicy znajdującej się na szczycie dachu, oraz zabezpieczenie figury Św. Floriana mieszczącej się na szczytowej ścianie obiektu. Prace remontowe zakończyć się mają z dniem 30 września 2019 r.

 

                                                                                               Opr. Aneta Markus

           

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 10 Lip 202018 °
17.4 °C11 Lip
8.2 °C12 Lip
11.6 °C13 Lip
13.7 °C14 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia