Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Gmina Czorsztyn oraz Gmina Krokowa nawiązują długofalową współpracę. W minioną sobotę samorządy uroczyście podpisały umowę partnerską.

14 września 2019 r. tj. w minioną sobotę w Komnacie Gościnnej w Zamku Czorsztyńskim samorządy Gminy Czorsztyn oraz Gminy Krokowo przypieczętowały deklarowaną wcześniej chęć nawiązania współpracy poprzez symboliczne podpisanie umowy partnerskiej.

 „ Kilka lat temu szukałem gminy w Polsce, z którą moglibyśmy nawiązać kontakt. Myślałem o Polsce centralnej, jednak tam znalazłem miejsca ładne, szukałem Gminy pięknej, i tak trafiłem do Państwa” rozpoczął z uśmiechem Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn wspominając początki wzajemnych relacji. Włodarz Gminy Czorsztyn zaprezentował obecnym następnie główne walory i atrakcje regionu oraz wyraził nadzieję, że dzień podpisania porozumienia będzie początkiem żywej i rozwijającej się współpracy : wymiany dzieci i młodzieży szkolnej, zespołów regionalnych oraz oznaczał będzie wzajemną promocję regionów.

Następnie głos zabrał Adam Śliwicki Wójt Gminy Krokowa, który tradycyjną gwarą charakterystyczną dla swojego regionu również życzył zarówno swojej Gminie jak i Gminie Czorsztyn realizacji wspólnych celów i zamierzeń. Po multimedialnej prezentacji Krokowa Wójtowie obydwu Gmin w towarzystwie Przewodniczących Rad Gmin wymienili się flagami samorządów, oraz uroczyście podpisali akt umowy partnerskiej.

Zgodnie z podpisanym dokumentem wspomniana powyżej współpraca dotyczyć będzie szczególnie dziedzin:

 1. Funkcjonowania samorządu gminnego – polegającą na wymianie doświadczeń w zarządzaniu.
 2. Edukacji - poprzez dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w systemie edukacji. Gminy będą podejmowały działania mające sprzyjać nawiązywaniu kontaktów oraz realizacji programów wymiany młodzieży szkolnej.
 3. Kultury –wzajemne poznawanie dorobku kulturalnego i artystycznego poprzez organizowanie wspólnych przedsięwzięć.
 4. Sportu – poprzez udział w zawodach oraz wymianie grup sportowych.
 5. Życia społecznego – nawiązywanie kontaktów pomiędzy mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi.
 6. Życia gospodarczego - współpraca w różnych dziedzinach gospodarki.
 7. Promocji – wzajemne promowanie Gmin przy okazji wydarzeń oraz umieszczenie tablic z herbami informujących o wzajemnej partnerskiej współpracy.

Po złożeniu podpisów oraz symbolicznej wymianie pamiątek uczestnicy spotkania udali się na ruiny zamku, gdzie dzięki uprzejmości Pana Stanisława Złydaszka poznali historię zamku i jego kolejne losy.

Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele obydwóch samorządów w tym: Wójtowie, Zastępcy Wójta, Sekretarze jak również radni każdej z Gmin a także sołtysi sołectw Gminy Czorsztyn.

Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Lis 20195 °
3.5 °C23 Lis
4.5 °C24 Lis
3.0 °C25 Lis
5.4 °C26 Lis

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia