Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Festyn Szkolny „Bądźmy razem”

12 czerwca br. odbył się festyn szkolny zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych. Był to mały jubileusz, gdyż impreza odbywająca się pod hasłem „Bądźmy razem” odbyła się już po raz piąty. Podobnie, jak w latach poprzednich, hasło to stało się zachętą do wspólnego spędzenia popołudnia i zjednoczenia uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły podczas pracy i zabawy.

Pogoda dopisała, toteż piękny, zielony amfiteatr w Sromowcach Niżnych, gdzie miał miejsce festyn, wypełniony był po brzegi. Przyszli rodzice, uczniowie, mieszkańcy a także turyści i inni sympatycy szkoły. Obecni byli przedstawiciele władz lokalnych: sekretarz gminy p. Jadwiga Fudala, radni p. Bogumił Zachara i p. Adam Grywalski oraz proboszcz ze Sromowiec Niżnych ks. Marek Kądzielawa.

Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny. Występy wokalne, muzyczne i taneczne przeplatano scenkami satyrycznymi. Ponadto można było skosztować pysznych domowych ciast, które przygotowały mamy naszych uczniów, a także regionalnych moskoli i kwaśnicy ugotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Niżnych. Dla publiczności przygotowano różnorodne konkursy i zabawy z nagrodami. Można było wygrać m.in. sprzęt elektroniczny i AGD, akcesoria komputerowe, vouchery na zabiegi SPA i wellness, kupony na darmową pizzę i słodkie desery, plecaki, książki, zabawki, koszulki, rękodzieło regionalne i wiele innych.

Wszystkim darczyńcom i fundatorom nagród bardzo dziękujemy, a byli to:

Wójt Gminy Czorsztyn, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne, Janina Chmiel – agent PZU, OSP Sromowce Niżne, Grażyna i Piotr Golcowie, Marta i Robert Misiowie -Hotel „Nad Przełomem”, Małgorzata Waradzyn, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica, Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Sromowce Niżne, Józef Pierwoła, Wioleta i Zbigniew Surowiakowie (Pizzeria „DUNAJEC”, Masaż klasyczny i rehabilitacyjny), Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej we wsi Sromowce Wyżne, Daniel Magiera, Adolf Plewa, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Koło Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Niżnych, Koło Gospodyń Wiejskich Sromowiec Wyżnych, Sylwia i Paweł Dragoszowie, Ewa i Maciej Ogrodowiczowie (Schronisko PTTK „ Trzy Korony”), Zofia i Marek Wysoczyńscy, Magdalena i Paweł Litwinowie

Op. ZPO Sromowce Niżne


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 07 Cze 202016 °
17.8 °C08 Cze
13.0 °C09 Cze
14.6 °C10 Cze
16.5 °C11 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia