Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Festyn "Lato w Hubie" pełen słońca i dobrej zabawy!

W minioną niedzielę wśród przepięknej scenerii pól i pagórków sołectwa Huba odbył się coroczny festyn „Lato w Hubie”. Impreza ta organizowana przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Maniowach, Wójta Gminy Czorsztyn, Koło Gospodyń oraz OSP w Hubie obfitowała zarówno w gości, jak również wiele atrakcji.

Na przybyłych gości czekały kulinarne smakołyki, którymi gospodynie Huby częstowały każdego, kto miał ochotę popróbować miejscowych oscypków czy kołocy. Na młodszych, którzy od lokalnej kuchni wolą łakocie czekał Miś Pieninek, który ochoczo rozdawał cukierki.  Zresztą z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy zorganizowano strefę animacji oraz gier podczas, których dzieci oraz młodzież pochwyciła skakanki, hula hop oraz inne sprzęty w dłoń i żwawo wzięła udział w zabawie.

Na starszych czekały atrakcje w postaci występów regionalnych m.in. muzyka zespołu „Lubań” z Kluszkowiec, występ Zespołu  „Małe Pieniny” z Krościenka n/D czy Grupa Śpiewacza Polskiego Stowarzyszenia  Flisaków Pienińskich. Głosy flisaków rozbrzmiewały oraz  niosły się głośnym echem po całym sołectwie.  Na scenie rozbrzmiały także aranżacje muzyczne w wykonaniu  zespołu Kudłata Strona Muzyki oraz folkowe nuty, których pięknym dopełnieniem był dźwięk rozbrzmiewających cymbał.  Festyn zakończył się wielogodzinną zabawą, która odbyła się w remizie wśród skocznych kawałków prezentowanych przez GóralShow.

Podczas festynu Pan Zbigniew Konopka  w imieniu Gminy Soleczniki w Litwie złożył na ręce Prezesa OSP Krzysztofa Gołdyna oraz Przewodniczącej KGW Krystyny Bednarczyk serdeczne podziękowania oraz obraz za okazaną pomoc w postaci przekazanych  środków czystości, przyborów szkolnych oraz odzieży.

Na festynie obecny byli m.in. : Anna Paluch Poseł na Sejm RP,  Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Krzysztof Górecki Zastępca Wójta Gminy, Agata Jasińska Sekretarz Gminy, radni gminni a także mieszkańcy sołectw Gminy Czorsztyn.

Festyn, jak co roku stanowił przykład współpracy między samorządem a lokalną społecznością co gwarantuje serdeczną atmosferę oraz dobrą zabawę.

 

                                                                                               Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 29 Lis 20214 °
-3.2 °C30 Lis
0.7 °C01 Gru
1.0 °C02 Gru
-1.7 °C03 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia