Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience! Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, o honor, o kraj! O Gminnym Przeglądzie pieśni patriotycznej i żołnierskiej słów kilka.

W dniu wczorajszym tj. 7 listopada br. w remizie OSP w Kluszkowcach panował doniosły patriotyczny nastrój. Na piersiach dzieci i młodzieży przybyłej na Przegląd pieśni patriotycznej i żołnierskiej wyrosły piękne biało-czerwone kotyliony, które niemal cisnęły na usta starą szkolna piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczyną fajną i chłopakiem”. 

A chłopaków i dziewczyn na przeglądzie pieśni, której organizatorami byli Wójt Gminy Czorsztyn oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn było sporo… Uczestnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych, w których przewidziano nagrody zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych śpiewaków.

Jako pierwsze przed Jury, w skład którego wchodzili:  Ks. Płk. Andrzej Gut – Proboszcz Parafii z Kluszkowiec, emerytowany pułkownik Jerzy Sosna oraz Artur Majerczak Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, zaprezentowały się przedszkolaki, które z charakterystycznym dla siebie wdziękiem zaprezentowały piosenki pod okiem swoich wychowawczyń.  Następnie prezentowały się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, by na końcu publiczność wysłuchać mogła pieśni prezentowanych przez dorosłych uczestników konkursu.

Uczestnicy występowali w różnych kombinacjach: solo, trio, duety… także repertuar był różny, od prostych znanych nut „Przybyli ułani pod okienko” po „Modlitwę obozową” śpiewaną na dwa głosy.

Przegląd Pieśni Patriotycznej i Pieśni Żołnierskiej „ (…) ma na celu utrwalenie pamięci historycznej, muzyczną zabawę i uczczenie w ten sposób Święta Niepodległości” jak reasumował organizator konkursu.

Jednak słuchając młodzieży, która  swobodnie prezentowała kolejne utwory, nie sposób było uciec przed myślą, że kiedyś ta właśnie młodzież oddawała życie za wolny kraj, w którym dzisiaj przyszło nam żyć.  Dzięki takim wydarzeniom jak to, wciąż pamiętamy.  

 

                                                                                               Opr. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 07 Cze 202016 °
17.8 °C08 Cze
13.0 °C09 Cze
14.6 °C10 Cze
16.5 °C11 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia