Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Dzień Sportu i 70 – lecie LKS Lubań Maniowy

W minioną niedzielę w Maniowach odbył się festyn z okazji Dnia Sportu, podczas którego obchody 70 – lecia świętowali sympatycy i członkowie LKS Lubań Maniowy.

Obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą, której przewodniczył bliski dla klubu
Ks. rodak Stanisław Krzysik. Następnie w uroczystym przemarszu wraz z Orkiestrą Dętą Domu Kultury w Maniowach oraz pocztami sztandarowymi udano się do amfiteatru gdzie miała miejsce dalsza część programu.

O godz. 14:30 dokonano otwarcia obchodów 70- lecia LKS Lubań Maniowy. Pamiątki i dyplomy, którymi został uhonorowany LKS Lubań Maniowy oraz indywidualne odznaczenia zostały wręczone przez:

-        Aleksandra Giertlera – Zastępcę Przewodniczącego Małopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Krakowie

-        Andrzeja Strumińskiego – Członka Prezydium i Przewodniczącego Komisji Odznaczeń MZPN w Krakowie

-        Roberta Korala – Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu

-        Antoniego Ogórka – Wiceprezesa OZPN w Nowym Sączu

-        Bogusława Klimka  - Sekretarza OZPN w Nowym Sączu

-        Jana Kowalczyka – Prezesa Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu.

Wójt Gminy Tadeusz Wach wręczył gratulacje i pamiątkowy grawer, jednocześnie dziękując za włożoną w rozwój klubu pracę, życząc wytrwałości w dążeniu do celu oraz zdobycia wielu sukcesów sportowych. 

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z zespołu Mali Maniowanie, którzy swoim cudownym śpiewem i tańcem na kilka chwil rozwiali deszczowe chmury. Na scenie pojawiła się również Orkiestra Dęta Domu Kultury w Maniowach, która umiliła czas przybyłym mieszkańcom jak i turystom.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach festynu. Kolorowe stoiska dmuchane atrakcje oraz słodycze rozdawane przez sympatycznego Misia Pieninka sprawiły, że nawet brzydka pogoda nie zmyła uśmiechów z twarzy dzieci. 

Dzięki obecności funkcjonariuszy Komisariatu Policji z Krościenka n/D oraz pomysłodawcy projektu „Bezpiecznie na rowerze” z Białki Tatrzańskiej zarówno dzieci jak i rodzice mogli poznać informacje o zachowaniu bezpieczeństwa w poruszaniu się na rowerze, a przedstawiciele Instytutu Doradztwa Europejskiego – Innowacja s.c. przekazali bardzo cenne informacje dotyczące segregacji śmieci i dbania o środowisko, a na stoisku ekologicznym można było dosłownie dotknąć natury przez gry i badanie ekosystemu gór, lasów i łąk.  Przedstawiciele firmy służyli również szczegółowymi informacjami o piecach niskoemisyjnych.

Jak sama nazwa mówi Dzień Sportu, więc nie zabrakło również emocji piłkarskich. Na boisku piłkarze LKS Lubań Maniowy rozegrali mecz towarzyski z drużyną NKP Podhale.

Na scenie jednak nie było czasu na przerwę w programie czekało jeszcze wiele atrakcji, między innymi fenomenalny występ Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej oraz Kabaret Sprawa Drugorzędna. Nie zabrakło również części muzycznej, zespół „Pogwizdani” z Łącka poderwał do tańca nie jedną nogę. Zainteresowaniem cieszył się również Kudłaty Sound System, który bawił publiczność w oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru.

Nadszedł najważniejszy moment wieczoru na scenie pojawiła się długo wyczekiwana Gosia Andrzejewicz. Cudowna atmosfera i siła płynąca ze sceny sprawiły, że wszyscy zapomnieli o brzydkiej pogodzie. Energiczna zabawa pod sceną pozwoliła na zakończenie festynu w radosnych humorach. Po koncercie P. Gosia Andrzejewicz bardzo chętnie spotkała się z fanami rozdając autografy. Mamy nadzieję, że pobyt w Maniowach będzie dla P. Gosi ciekawym doświadczeniem, a nietypowe autografy sprawiły, że Maniowy będzie zawsze wspominała z uśmiechem na twarzy. Życzymy P. Gosi wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Czorsztyn, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz LKS ‘’Lubań’’ Maniowy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom.

Kompleksy obiektów sportowych w Gminie Czorsztyn cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem obozów sportowych, które co roku odwiedzają nasze okolice. Obecnie na terenie Maniów przebywają;

 • Pomorska Kadra Wojewódzka Piłki Siatkowej,
 • Klub Kmita Zabierzów Sekcja Piłki Nożnej i Łucznicza,
 • Klub Piłkarski Orlęta Rudawa,
 • Akademia Piłkarska Silesia,
 • Małopolski Związek Łuczniczy.

Życzymy udanego wypoczynku oraz mamy nadzieję, że czas spędzony w zaciszu naszej miejscowości pozowali na wypracowanie sportowej formy na cały rok.

Administratorem danych osobowych jest LKS Lubań Maniowy.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Sty 20200 °
-0.2 °C19 Sty
-2.4 °C20 Sty
-0.0 °C21 Sty
1.1 °C22 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia