Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

Dzień Sportu i 70 – lecie LKS Lubań Maniowy

W minioną niedzielę w Maniowach odbył się festyn z okazji Dnia Sportu, podczas którego obchody 70 – lecia świętowali sympatycy i członkowie LKS Lubań Maniowy.

Obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą, której przewodniczył bliski dla klubu
Ks. rodak Stanisław Krzysik. Następnie w uroczystym przemarszu wraz z Orkiestrą Dętą Domu Kultury w Maniowach oraz pocztami sztandarowymi udano się do amfiteatru gdzie miała miejsce dalsza część programu.

O godz. 14:30 dokonano otwarcia obchodów 70- lecia LKS Lubań Maniowy. Pamiątki i dyplomy, którymi został uhonorowany LKS Lubań Maniowy oraz indywidualne odznaczenia zostały wręczone przez:

-        Aleksandra Giertlera – Zastępcę Przewodniczącego Małopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Krakowie

-        Andrzeja Strumińskiego – Członka Prezydium i Przewodniczącego Komisji Odznaczeń MZPN w Krakowie

-        Roberta Korala – Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu

-        Antoniego Ogórka – Wiceprezesa OZPN w Nowym Sączu

-        Bogusława Klimka  - Sekretarza OZPN w Nowym Sączu

-        Jana Kowalczyka – Prezesa Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu.

Wójt Gminy Tadeusz Wach wręczył gratulacje i pamiątkowy grawer, jednocześnie dziękując za włożoną w rozwój klubu pracę, życząc wytrwałości w dążeniu do celu oraz zdobycia wielu sukcesów sportowych. 

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z zespołu Mali Maniowanie, którzy swoim cudownym śpiewem i tańcem na kilka chwil rozwiali deszczowe chmury. Na scenie pojawiła się również Orkiestra Dęta Domu Kultury w Maniowach, która umiliła czas przybyłym mieszkańcom jak i turystom.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach festynu. Kolorowe stoiska dmuchane atrakcje oraz słodycze rozdawane przez sympatycznego Misia Pieninka sprawiły, że nawet brzydka pogoda nie zmyła uśmiechów z twarzy dzieci. 

Dzięki obecności funkcjonariuszy Komisariatu Policji z Krościenka n/D oraz pomysłodawcy projektu „Bezpiecznie na rowerze” z Białki Tatrzańskiej zarówno dzieci jak i rodzice mogli poznać informacje o zachowaniu bezpieczeństwa w poruszaniu się na rowerze, a przedstawiciele Instytutu Doradztwa Europejskiego – Innowacja s.c. przekazali bardzo cenne informacje dotyczące segregacji śmieci i dbania o środowisko, a na stoisku ekologicznym można było dosłownie dotknąć natury przez gry i badanie ekosystemu gór, lasów i łąk.  Przedstawiciele firmy służyli również szczegółowymi informacjami o piecach niskoemisyjnych.

Jak sama nazwa mówi Dzień Sportu, więc nie zabrakło również emocji piłkarskich. Na boisku piłkarze LKS Lubań Maniowy rozegrali mecz towarzyski z drużyną NKP Podhale.

Na scenie jednak nie było czasu na przerwę w programie czekało jeszcze wiele atrakcji, między innymi fenomenalny występ Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej oraz Kabaret Sprawa Drugorzędna. Nie zabrakło również części muzycznej, zespół „Pogwizdani” z Łącka poderwał do tańca nie jedną nogę. Zainteresowaniem cieszył się również Kudłaty Sound System, który bawił publiczność w oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru.

Nadszedł najważniejszy moment wieczoru na scenie pojawiła się długo wyczekiwana Gosia Andrzejewicz. Cudowna atmosfera i siła płynąca ze sceny sprawiły, że wszyscy zapomnieli o brzydkiej pogodzie. Energiczna zabawa pod sceną pozwoliła na zakończenie festynu w radosnych humorach. Po koncercie P. Gosia Andrzejewicz bardzo chętnie spotkała się z fanami rozdając autografy. Mamy nadzieję, że pobyt w Maniowach będzie dla P. Gosi ciekawym doświadczeniem, a nietypowe autografy sprawiły, że Maniowy będzie zawsze wspominała z uśmiechem na twarzy. Życzymy P. Gosi wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Czorsztyn, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz LKS ‘’Lubań’’ Maniowy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom.

Kompleksy obiektów sportowych w Gminie Czorsztyn cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem obozów sportowych, które co roku odwiedzają nasze okolice. Obecnie na terenie Maniów przebywają;

 • Pomorska Kadra Wojewódzka Piłki Siatkowej,
 • Klub Kmita Zabierzów Sekcja Piłki Nożnej i Łucznicza,
 • Klub Piłkarski Orlęta Rudawa,
 • Akademia Piłkarska Silesia,
 • Małopolski Związek Łuczniczy.

Życzymy udanego wypoczynku oraz mamy nadzieję, że czas spędzony w zaciszu naszej miejscowości pozowali na wypracowanie sportowej formy na cały rok.

Administratorem danych osobowych jest LKS Lubań Maniowy.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 201910 °
10.0 °C24 Paź
9.1 °C25 Paź
7.8 °C26 Paź
8.7 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia