Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Dzień Seniora w Gminie Czorsztyn. W miejscowości Kluszkowce świętowali najstarsi mieszkańcy Gminy Czorsztyn oraz sąsiednich gmin.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 20 października – Europejski Dzień Seniora, a w listopadzie – Ogólnopolski Dzień Seniora. Każda z tych dat ma na celu jedno działanie, by budować szacunek wobec starszych, a także inicjować działania, których celem jest zapewnienie seniorom godnego życia.

W dniu 5 listopada 2019 r. ten ważny dzień świętowano również w miejscowości Kluszkowce, gdzie Kierownictwo Pienińskich Domów Dziennego Pobytu zorganizowało dla seniorów z Gminy Czorsztyn, Gminy Łapsze Niżne oraz Szczawnicy uroczysty poczęstunek. Podczas spotkania nie zabrało występów artystycznych, wspólnego  śpiewania oraz ciepłych życzeń. „Z całego serca życzymy Wszystkim Seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje. To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu z nas cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę”  mówili podczas rozpoczęcia spotkania organizatorzy Dnia Seniora oraz opiekunowie placówek.  Życzenia złożyli seniorom zarówno Kierownik Projektu Krzysztof Początek, opiekun placówki Izabela Dragosz jak również Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

„Dziękujemy Wam drodzy seniorzy, za to że jesteście, za doświadczenie, które przekazujecie młodszym pokoleniom. Z serca kieruję do Was najserdeczniejsze życzenia, pogody ducha, uśmiechu na twarzach oraz dobrego zdrowia. Troska o seniorów to nasza wspólna sprawa. Osoby starsze to nasze najbliższe otoczenie, to nasi rodzice i dziadkowie. Dlatego patrząc na Państwa uśmiechnięte twarze tym bardziej cieszę się, że Pieniński Dom Dziennego Pobytu udało się uruchomić” podkreślał Tadeusz Wach włodarz Gminy.  

Po życzeniach przyszedł czas na pokazy artystyczne i zabawy, które wychowankowie poszczególnych kół przygotowali pod okiem swych opiekunów a także, a nawet przede wszystkim na wspólne rozmowy oraz integrację. Na twarzach seniorów malował się szczery uśmiech, nie brakowało wspólnych śpiewów a nawet tańców. Jak widać jesień życia również może być piękna i kolorowa, czego wszystkim seniorom naszej Gminy życzymy.

Opr. Aneta Markus

Zdj: Pieniński Dom Dziennego pobytu w Kluszkowcach

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 07 Cze 202021 °
19.8 °C08 Cze
15.7 °C09 Cze
16.2 °C10 Cze
20.7 °C11 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia