Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Dzień Kobiet oraz czytelnicze podsumowanie 2019 roku w Gminie Czorsztyn

Lektura stanowi obszerne źródło wiedzy i już od najmłodszych lat poszerza nasze słownictwo dużo bardziej niż oglądanie telewizji czy surfowanie po sieci. Nie ma lepszego sposobu na trening mózgu niż książka. Za wybitną noblistką Wisławą Szymborską: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Obok nauki to także rozrywka, często wciągająca, która pozytywnie wpływa na nasz rozwój.

 W czasach wyraźnego spadku czytelnictwa ważne jest mówienie o jego dobrodziejstwach i docenianie tych najzagorzalszych czytelników. Taka sytuacja miała miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluszkowcach w miniony wtorek tj. 10 marca br. Wójt Gminy Czorsztyn uhonorował i wręczył drobne upominki najaktywniejszym czytelnikom, którzy to wypożyczyli najwięcej książek w ubiegłym roku. Wzięto pod uwagę dwie kategorie - dorosłych i dzieci. A oto wyniki:

Dorośli:
Zofia Róż - 257 książki (Kluszkowce),
Albina Sosna- 208 ( Kluszkowce),
Monika Fuks - 197 ( Sromowce Wyżne),
Krystyna Szaflarska - 185 (Czorsztyn),
Helena Wojtaszek- 171 (Kluszkowce),
Julita Dutkiewicz -160 (Maniowy),
Czesława Tabor -140 (Maniowy),
Anna Łuczkowska - 83 (Kluszkowce),
Irena Dębska -79 ( Sromowce Wyżne),
Wanda Knurowska - 76 (Czorsztyn),

Jan Janczy – 76 (Sromowce Wyżne),
Cecylia Koczwara - 74 (Maniowy),
Grażyna Tota -74 ( Kluszkowce),
Irena Garncarczyk - 60 ( Kluszkowce),
Ludwika Olejarz - 53 ( Sromowce Wyżne).

Dzieci:  
Kacper Ciesielski - 228 ( Mizerna),
Antoni Leśnicki - 144 (Maniowy),
Martynka Migdał - 122 (Sromowce Niżne),
Antosia Bańkosz - 121 ( Sromowce Wyżne),
Aleksandra Jachymiak - 117( Kluszkowce).

Najaktywniejsze Panie zostały nagrodzone przez Joannę Bator Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach, która z uśmiechem na twarzy wręczyła im pamiątkowy dyplom oraz książkę. Jako, że zaledwie kilka dni wcześniej kobiety celebrowały swoje święto, zarówno Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, jak również Joanna Bator Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej złożyli Paniom serdeczne życzenia; zdrowia, uśmiechu oraz wytrwałości w realizacji życiowych pasji. Czytelniczki otrzymały tradycyjnie żółtego tulipana oraz nieco słodkości.

Ogromnie cieszy duże grono czytelników biblioteki, mimo dominacji pań w kategorii dorosłych, znalazło się w niej miejsce dla jedynego mężczyzny, w tym zdominowanym przez kobiety gronie. Natomiast w kategorii dzieci na czele uplasowali się chłopcy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i spotkanie w miłej atmosferze. Czytelnikom gratulujemy wybitnych wyników, a dla tych, którzy nie pojawili się w zestawieniu niech to będzie zachęta do wzmożonej lektury w roku 2020.

Opr. R.G.

 

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 30 Lis 2021-1 °
1.8 °C01 Gru
3.9 °C02 Gru
-0.6 °C03 Gru
-1.5 °C04 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia