Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami do gminnych oddziałów bibliotek. Na każdego przedszkolaka, który przyjdzie wraz z rodzicem czeka prezent w postaci książki „Pierwsze czytanki dla…”

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA to kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki. W jej ramach na terenie całej Polski bo aż w ponad 5200 bibliotekach na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym.

W wyprawce, prócz specjalnej książeczki dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

W tegorocznej kampanii udział bierze Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach, która znalazła się na liście opublikowanej na stronie www.wielki-czlowiek.pl. Joanna Bator Dyrektor Biblioteki zaprasza każdego małego przedszkolaka oraz jego rodzica, do udziału w projekcie. „To dokonała okazja do kształtowania nawyku czytania oraz obcowania z biblioteką” podkreśla Dyrektorka.

Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 30 Lis 2021-1 °
1.8 °C01 Gru
3.9 °C02 Gru
-0.6 °C03 Gru
-1.5 °C04 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia