Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Dożynki w Maniowach

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Święto, którego celem jest dziękczynienie Panu Bogu i ludziom za zebrane plony i uroczyste zakończenie sezonu prac polowych. Gminne Dożynki w Maniowach rozpoczęły się przemarszem spod remizy OSP do kościoła parafialnego i mszą św. Wieńce dożynkowe, które zostały zrobione przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy wyróżniały się pomysłowością i kreatywnością, w tym roku w dekoracji wieńcy dominował akcent biało-czerwony z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Po uroczystym obiedzie w części artystycznej zobaczyliśmy Orkiestrę Dętą z Maniów, Muzykę Stanisława Gąsienicy z Kluszkowiec, zespół Mali Maniowianie w programie Hałdamas, Bajarzy z Nad Grajcarka - Szczawnica, KGW Sromowce Wyżne i KGW Maniowy, Sebastiana Niedźwieckiego w programie gitarowo wokalnym.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu dożynek Panu Wójtowi Gminy Czorsztyn, Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, KGW Maniowy, Związkowi Podhalan oddział Maniowy, zespołowi "Mali Maniowianie" oraz OSP Maniowy i MDP Maniowy.


Dziękujemy również wszystkim którzy zakupili cegiełkę na rzecz Katarzyny Kozłeckiej.

Za foto galerię dziękujemy Panu Janowi Węgrzyniakowi.

Relacja z Dożynek:

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Gminne_Dozynki_w_Maniowach-19986-1.html


 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 16 Lip 202010 °
11.8 °C17 Lip
10.2 °C18 Lip
12.2 °C19 Lip
12.6 °C20 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia