Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Dofinansowanie zakupu książek dla bibliotek szkolnych

Czytanie jest cool!!!

32 tys. zł wyniesie dofinansowanie zakupu książek dla bibliotek szkolnych z terenu naszej gminy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wniosek w tej sprawie złożony przezsamorząd Gminy Czorsztynzostał rozpatrzony pozytywnie aw gronie placówek, które otrzymały tegoroczną dotację znalazły się cztery placówki oświatowe tj:ZPO Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach, ZPO w Sromowcach Niżnych, Szkoła Podstawowa im. Dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych oraz Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach.

Obserwując wskaźniki w wymienionych powyżej bibliotekach należy stwierdzić, że pomimo ery komputeryzacji i techniki, książka również zajmuje ważne miejsce wśród uczniów placówek oświatowych. Dzięki pozyskanym środkom szkoły będą mogły wzbogacić aktualną bazę książkową szkolnych bibliotek, co także przełoży się na wzrost poziomu czytelnictwa. W ramach dofinansowania szkoły planują szereg działań, których celem jest promowanie czytelnictwa jak: lekcje biblioteczne, konkursy czytelnicze, konkursy literackie, czy akcja „Wymień książkę”.

W ramach pozyskanych środków do placówek trafią książki zakupione łącznie za kwotę 40 000 zł, z czego 8 000 zł stanowi wkład własny samorządu.

 

Opr. Aneta Markus

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 17 Paź 20198 °
9.8 °C18 Paź
10.0 °C19 Paź
10.8 °C20 Paź
11.1 °C21 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia