Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Diagnoza sprawności ruchowych dzieci w ramach zadania "Sport dla Wszystkich"

          Na  zakończenie projektu w ramach zajęć sportowo rekreacyjnych z elementami gimnastyki korekcyjnej w klasach 0 została przeprowadzona diagnoza sprawności ruchowych.

            Diagnozie zostały poddane dzieci w wieku 4 – 5 – 6 lat. Do pokonania miały wcześniej przygotowany tor przeszkód, który musiały samodzielnie przejść.

Celem edukacyjnym było usprawnienie ruchowe dzieci oraz kształtowanie umiejętności słuchania i realizowanie poleceń.

Celem diagnostycznym była obserwacja i analiza funkcjonowania dzieli w zakresie dojrzałości społecznej, sprawności ruchowej oraz udziału w zespołowych zajęciach ruchowych.

Kompetencje dzieci ocenianie były w skali 1-3 przy czym poziom wysoki to 3 , średni 2 – niski 1.

Zakres sprawności ruchowej: chodzenie na palcach, stopa za stopą i na czworakach, przejście po równoważni, skakanie na jednej nodze, ustawienie się w miejscu do rzutu na kosz, rzut do celu, bieg do celu.

            Pomijana sprawności ruchowa w diagnozie gotowości dziecka do nauki ma znaczący wpływ na rozwój umysłowy dziecka. Dlatego ważne jest ażeby usamodzielniać dziecko jak najwcześniej , dawać mu szanse na rozwój poprzez  różnoraką aktywność fizyczną od  najmłodszych lat. Przeprowadzona diagnoza potwierdziła że dzieci które są niezborne ruchowo charakteryzują się równie niezbornym rozumowaniem, znaczną trudnością skupiania uwagi i kontrolowania aktywności ruchowej.

            Natomiast dzieci u których dobrze opanowane są sprawności ruchowe także manualne, sprawiają, że dziecko radzi sobie z rysowaniem szlaczków, modelowaniem, łatwej skupia się na tym co ma zrobione a nie tylko na wykonaniu czynności.

Bardzo istotnym elementem w diagnozie jest także stosunek dziecka do udziału w zespołowych zajęciach ruchowych.

 

                                                                                          Adrianna Berszakiewicz


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Gru 20192 °
1.4 °C15 Gru
2.0 °C16 Gru
5.2 °C17 Gru
4.6 °C18 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia