Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Dajmy Szansę Kulturze

Stowarzyszenie Na Rzecz Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach „Szansa” realizuje projekt „Dajmy Szansę Kulturze”. Dofinansowanie otrzymaliśmy w ramach konkursu dotacyjnego „PZU z Kulturą 2016” organizowanego przez Fundację PZU.

W ramach projektu zostały zorganizowane 3 wyjazdy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach.

Pierwszy wyjazd, do miejsc kultury wysokiej Królewskiego Miasta Krakowa odbył się 12 października 2016 r. Uczestniczyła w nim 68-osobowa grupa uczniów z klas IV –VI wraz z siedmioma opiekunami. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. W towarzystwie przewodników i nauczycieli udały się do Galerii Malarstwa w Sukiennicach, a później do Katedry Wawelskiej. Następnie aktywnie uczestniczyły w warsztatach architektonicznych „Lokujemy Miasto” w Muzeum Miasta Krakowa. W trakcie wędrówki po Rynku mogły kupić sobie pamiątki i tradycyjne krakowskie obwarzanki. Późnym popołudniem grupy spotkały się w foyer Teatru Współczesnego. Obejrzały spektakl pt. „Robinson Crusoe”. Zdaniem młodych widzów z klasy szóstej było to jedno z najlepszych przedstawień, jakie mieli okazję zobaczyć.                     Po przedstawieniu aktorzy zaprosili uczniów do udziału w warsztatach „Akademia Wyobraźni". Było wiele śmiechu, pojawiła się również wielka trema, bo stanąć w świetle reflektorów na prawdziwej teatralnej scenie to ogromne przeżycie.

Drugi wyjazd do Krakowa odbył się 21 października 2016 r. Uczestniczyło w nim 92 uczniów z klas O-III. Pobyt rozpoczęli w teatrze Groteska. Obejrzeli sztukę teatralną pt. „Tygrys Pietrek”. Aktorzy grali wspaniale. Sprawnie wprawiali w ruch marionetki. Przygody Tygryska były bardzo ciekawe. Po przedstawieniu uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i pod okiem przewodników i opiekunów udali się na zwiedzanie Krakowa. Pogoda, niestety ich nie rozpieszczała, bo przez cały czas padał deszcz. Zakapturzeni, pod parasolami przeszli do Bazyliki Mariackiej, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o kościele, ołtarzu Wita Stwosza i wysłuchali kilku niezwykłych legend. Następnie udali się na pyszny obiad do restauracji „Mamałyga”. Potem dotarli do Sukiennic, gdzie podziwiali przepiękne obrazy w Galerii Malarstwa i wysłuchali kolejnych ciekawostek, którymi podzielił się z nimi pan przewodnik. Następnie kupili sobie pamiątki z wycieczki. Czas szybko minął. Trzeba było wracać do Kluszkowiec. Przez pełne kolorowych liści krakowskie Planty udali się na parking obok Wawelu, gdzie oczekiwali na autobusy. Droga powrotna trwała dość długo z powodu ogromnych korków na drodze, mimo to wszystkim dopisywały humory. Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Trzeci wyjazd również do Krakowa odbył się 25 listopada 2016 r. Z otrzymanej dotacji zostały zakupione 52 bilety na sztukę teatralną pt. „Alicja w krainie czarów” dla uczniów z klasy 4 5 i 6ab. Spektakl wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo się podobał.

Środki uzyskane z dotacji przeznaczone zostały na zakup biletów wstępu do teatrów, muzeów, zabytków oraz posiłki. Wyjazdy dla wszystkich uczniów zostały sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Uczniowie klas 4-6 napisali test wstępny i końcowy ze znajomości zasad savoir-vivre. Wzięli też udział w prelekcji pt. „Trochę kultury, czyli savoir-vivre”.

Udział w projekcie pozwolił dzieciom zapoznać się z tematyką szeroko pojętej kultury wysokiej. Umożliwił uczniom ze szkoły wiejskiej zwiedzenie miejsc takich jak galeria, teatr czy muzeum. Poszerzył ich zainteresowania i zintegrował zespoły klasowe.

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2021-1 °
-5.1 °C07 Gru
-7.1 °C08 Gru
-4.7 °C09 Gru
-0.9 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia