Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Bożym błogosławieństwem wśród skał i rozrzuconych bloków andezytu rozpoczęto coroczne święto sołectwa Kluszkowce.

Uczestnicząc po raz kolejny w Mszy Św. celebrowanej w Wąwozie Papieskim nie sposób nie przytoczyć słów Władysława Orkana, który „ W roztokach” pisał “Cała dolina zamknięta wąwozem zdawała mu się ogromnym kościołem (…)„  To wyjątkowe miejsce, które odwiedzał tak bliski naszym sercom Św. Jan Paweł II napawa spokojem, a bliskość natury sprawia że uczestnicy nabożeństwa niemal słyszą Jego słowa „Ilekroć będziecie śpiewać w Kluszkowcach Zwiastunom z Gór zawołajcie mnie, a ja Wam pomogę” .

I jak co roku, tak i teraz nie zabrakło pieśni, o której wspominał Św. Jan Paweł II. Słowa pieśni rozbrzmiały podczas mszy celebrowanej przez Proboszcza Kluszkowiec o. Andrzeja Gut oraz gościnnie przebywającego w Kluszkowcach Ks. Jana Jachym z Łodzi. Wyśpiewał je Chór Parafialny z Kluszkowiec pod batutą dyrygenta Józefa Pańszczyka. Podczas Mszy Świętej obecni byli również delegaci miejscowego oddziału Związku Podhalan oraz przedstawiciele lokalnego samorządu w osobie Wójta Gminy Czorsztyn Tadeusza Wacha z małżonką.

Po zakończonej  Mszy Św. sołtys Kluszkowiec Wojciech Bednarczyk podziękował celebrującym nabożeństwo duchownym, właścicielom firmy „Czorsztyn-Ski”, którzy corocznie udostępniają miejsce na terenie swojego ośrodka, jak również wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystej oprawy nabożeństwa. Gospodarz miejscowości zaprosił obecnych na festyn, który miał być kontynuacją Dnia Kluszkowiec.

Festyn został rozpoczęty, a na deskach amfiteatru kolejno pojawiły się miejscowe zespoły: Zespół „Lubań” z Kluszkowiec, „Mali Maniowianie”, „Rodzinna Muzyka Salamonów” z Kluszkowiec, „Bystra Kicora” oraz Muzyka z Beskidu Żywieckiego. Niestety ze względu na coraz intensywniejsze opady deszczu, które nasilały się z każdym kolejnym występem decyzją Dyrektora Centrum Kultury Gminy Czorsztyn dalszą część imprezy odwołano.

                                                                                                                                              Opr. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 26 Wrz 202014 °
6.6 °C27 Wrz
6.6 °C28 Wrz
8.7 °C29 Wrz
9.0 °C30 Wrz

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia