Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Biblioteka w Gminie Czorsztyn zajmuje najwyższe miejsce w powiecie nowotarskim na liście rankingowej Bibliotek „Rzeczpospolitej".

 Po raz ósmy „Rzeczpospolita” opublikowała ranking placówek w całej Polsce, które idą z duchem czasu; zdobywają nowych czytelników oraz integrują lokalną społeczność. Na poz. 292, która daje tym samym najwyższą pozycję w powiecie nowotarskim uplasowała się Gminna Publiczna Biblioteka w Gminie Czorsztyn. Jak przeczytać można w artykule Rzeczpospolitej poświęconej polskim bibliotekom: „ Sukces placówek jest zwykle wynikiem dobrego rozeznania potrzeb lokalnej społeczności” . Zatem potrzeby społeczności naszych mieszkańców rozeznano w sposób prawidłowy, gdyż w samym 2018 roku przybyło ponad 150 nowych czytelników a liczbę wypożyczonych książek szacuje się na  15 986 egzemplarzy.

Najwięcej książek w minionym roku, spośród dzieci przeczytała  Ola Koczwara z Maniów. Było to aż 160 książek. Dorośli czytelnicy także  utrzymują statystyki. Pierwsza była Pani Fuks Monika ze Sromowiec Wyżnych – 122 wypożyczeń” – wymienia Joanna Bator Dyrektor Bibliotek Gminnych.

Pierwsze miejsca w rankingu czytelników zajmują Panie. Te w dniu 8 marca 2019 r. Dyrektor postanowiła nagrodzić przy okazji Święta Dnia Kobiet. Były to panie:

Fuks Monika   Sromowce Wyżne: 122

Dutkiewicz Julita Maniowy :  119
Sosna Albina  Kluszkowce : 118
Wojtaszek Helena Kluszkowce :  117
Bochniak Elżbieta Sromowce Wyżne:  99
Jandura Krystyna Maniowy :  93

Nagrodą dla powyższych czytelniczek były naturalnie …książki z gatunku, które Panie lubią najbardziej, a które wybrała znając gusta swoich czytelniczek Joanna Bator.  Odwiedzając bibliotekę gminną nie sposób nie zauważyć przemian, jakie zachodząw niej w minionych latach. Pod oknem rząd komputerów, przy których niemal o każdej porze spotkać można młodszych mieszkańców sołectw, ze stołu zniknął zeszyt, w którym można było zarezerwować książkę. Teraz każdy może zrobić to we własnym domu. A jest z czego wybierać: księgozbiór elektroniczny liczy ponad 50 tys. pozycji. Wystarczy zasiąść przed własnym monitorem i wpisać tytuł książki, którą chcielibyśmy przeczytać.

                                                Opracowanie: Aneta Markus

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 21 Lis 20196 °
5.5 °C22 Lis
4.3 °C23 Lis
4.8 °C24 Lis
4.9 °C25 Lis

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia