Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Artystyczny zawrót głowy,czyli o rozwijaniu talentów słów kilka.

W myśl stwierdzenia, że każde dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, a od ludzi, których spotka na swojej drodze zależy, w jakim stopniu rozwinie swoje talenty
 i umiejętności, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn przy współpracy z lokalnymi szkołami oraz organizacjami po raz kolejny postawiło na warsztaty artystyczne. Tym razem padło na rozwój talentów plastycznych oraz muzycznych.

W dniu 27 marca 2019 r. w ramach projektu "Skarby górali - Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski", przy współpracy Centrum Kultury Gminy Czorsztyn
 z Pienińskim Domem Pobytu Dziennego w Kluszkowcach oraz Szkołą Podstawową
w Kluszkowcach przeprowadzono warsztaty z malowania na szkle. Tematyka warsztatów, które poprowadziły panie: Joanna Dziubińska oraz Anna Madej obejmowała regionalny akcent a, ich uczestnikami byli seniorzy oraz juniorzy z terenu Gminy Czorsztyn.

Warsztaty Junior - Senior ogromnie zaintrygowały zarówno seniorów, jak również trzecioklasistów przybyłych na zajęcia z wychowawczynią Anną Złydaszyk. Twórczy zapał malarski podczas zajęć widoczny był zarówno na skupionych twarzach dzieci, jak również starszych mieszkańców Gminy Czorsztyn. Zajęcia, których celem była m.in. integracja pokoleń stanowiły czas przepełniony serdecznością oraz dobrej zabawy.   

Na tym jednak nie koniec…W Szkole Podstawowej w Sromowcach Wyżnych rozpoczęły się właśnie warsztaty muzyczne na instrumentach estradowych typu gitara, keyboard czy perkusja. Zajęcia, nad którymi nadzór sprawuje Centrum Kultury Gminy Czorsztyn odbywać się będą w każdy czwartek, aż do zakończenia roku szkolnego. Ich kontynuacja nastąpi po wakacjach. Celem zajęć jest rozwijanie muzycznych pasji.

Być może uczestnicy warsztatów, kiedyś zagrają na gminnych imprezach prezentując własne kapele oraz zespoły muzyczne” – reasumuje  Artur Majerczak Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn.

 

                                                                                                          Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Cze 202013 °
17.3 °C07 Cze
16.9 °C08 Cze
14.2 °C09 Cze
15.5 °C10 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia