Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

25 listopada święto Pluszowego Misia

Miękki, puchaty, z przyklapniętym uszkiem….25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

            Tradycyjne zabawki idą w kąt, drewniane klocki i bujane konie zastąpiły interaktywne dinozaury reagujące na dotyk i samochody, którym żadna przeszkoda nie straszna. Mimo to, moda na misia nie przemija, a pluszowy miś wciąż bywa niezastąpiony podczas wieczornego zasypiania. 

            W Gminie Czorsztyn swoje święto obchodził również miś Pieninek, który
w minionym tygodniu odwiedzał swoich małych przyjaciół w przedszkolach gminnych. Dzieci w napięciu oczekiwały na swojego gościa, niecierpliwie przebierając nóżkami i nawołując raz po raz, by dołączył do nich podczas zabawy. A miś, jak na przytulankę przystało chętnie tulił, głaskał po głowach i podskakiwał wesoło podczas wspólnych tańców.

            Nie obyło się także bez bajki o Misiu Uszatku, którego historię pamięta zapewne każdy rodzic. Bajkę czytał dzieciom Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, który zagościł
w przedszkolnych murach oraz Joanna Bator Dyrektor Gminnej Biblioteki w Kluszkowcach.

            Pieninek niechętnie opuszczał swoich małych przyjaciół obiecując jednak, że za rok powróci. W końcu trudno wyobrazić sobie świat bez Pluszowego Misia, który jest towarzyszem przyjacielem i powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

            Reasumując krótko:  „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

                                                                                                              Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 26 Wrz 202014 °
6.6 °C27 Wrz
6.6 °C28 Wrz
8.7 °C29 Wrz
9.0 °C30 Wrz

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia