Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

25 listopada święto Pluszowego Misia

Miękki, puchaty, z przyklapniętym uszkiem….25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

            Tradycyjne zabawki idą w kąt, drewniane klocki i bujane konie zastąpiły interaktywne dinozaury reagujące na dotyk i samochody, którym żadna przeszkoda nie straszna. Mimo to, moda na misia nie przemija, a pluszowy miś wciąż bywa niezastąpiony podczas wieczornego zasypiania. 

            W Gminie Czorsztyn swoje święto obchodził również miś Pieninek, który
w minionym tygodniu odwiedzał swoich małych przyjaciół w przedszkolach gminnych. Dzieci w napięciu oczekiwały na swojego gościa, niecierpliwie przebierając nóżkami i nawołując raz po raz, by dołączył do nich podczas zabawy. A miś, jak na przytulankę przystało chętnie tulił, głaskał po głowach i podskakiwał wesoło podczas wspólnych tańców.

            Nie obyło się także bez bajki o Misiu Uszatku, którego historię pamięta zapewne każdy rodzic. Bajkę czytał dzieciom Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, który zagościł
w przedszkolnych murach oraz Joanna Bator Dyrektor Gminnej Biblioteki w Kluszkowcach.

            Pieninek niechętnie opuszczał swoich małych przyjaciół obiecując jednak, że za rok powróci. W końcu trudno wyobrazić sobie świat bez Pluszowego Misia, który jest towarzyszem przyjacielem i powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

            Reasumując krótko:  „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

                                                                                                              Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Gru 20192 °
1.4 °C15 Gru
2.0 °C16 Gru
5.2 °C17 Gru
4.6 °C18 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia