Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Ścieżka pieszo–rowerowa największą inwestycją w Gminie Czorsztyn

Po wielu miesiącach niepewności i swego rodzaju „wojnie nerwów” do Urzędu Gminy Czorsztyn wpłynęło potwierdzenie uzyskania przez Gminę dofinansowania największej w historii Gminy inwestycji, jaką jest budowa ponad 12 km ścieżki pieszo – rowerowej biegnącej brzegami Jeziora Czorsztyńskiego od Huby po Czorsztyn.

Przypomnijmy, że Gmina złożyła do Urzędu Marszałkowskiego dnia 26.01.2017 r. wniosek o dofinansowanie przedmiotowej inwestycji, jednak jego ocena wypadła negatywnie. Władze Gminy nie poddały się i jednak złożyły stosowny protest, który został uwzględniony.

Po roku starań Gmina Czorsztyn otrzymała dofinansowanie na budowę ścieżek pieszo - rowerowych wzdłuż brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Będą one budowane w dwóch odcinkach:

1. Odcinek pierwszy o nazwie Zatopiona Osada rozpocznie się od Huby do Mizernej.  Zakres inwestycji na tym odcinku obejmuje:

- budowę trasy rowerowej, dwukierunkowej o szerokości 2,5 m oraz 3,0 m, o długości
5, 75 km w miejscowości Maniowy.

Konstrukcja ścieżki oraz nasypy wykonane zostaną z kruszywa naturalnego, którego właścicielem jest Gmina, wzmocnione narzutem kamiennym u podstawy korpusu ścieżki, skarpy w nachyleniu 1:1,5 miejscowe wykonanie wzmocnienia podbudowy geowłókniną, podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości około 20 cm, oraz miejscowo 15cm. Nawierzchnia ścieżki zaprojektowana z warstwy wiążącej AC16W o grubości 5 cm, oraz warstwa ścieralna o grubości AC8S 4 cm. Ponadto prace będą obejmowały:

- oznakowanie istniejącej drogi 1,56 km           

- budowę 5 Miejsc Obsługi Rowerzystów

- wzmocnienie korpusu narzutem kamiennym

- miejscowe umocnienie skarp płytami i siatkami stalowymi

- wykonanie oznakowania i zabezpieczenie wysokich skarp poręczami ochronnymi

- przebudowę 4 przepustów

- przebudowę 5 brodo przejazdów.

 2. Odcinek drugi o nazwie Czarna Dama rozpocznie się od Mizernej i zakończy się w Czorsztynie. Zakres planowanych prac na tym odcinku obejmuje:

- budowę trasy rowerowej, dwukierunkowej o szerokości 2,5 m oraz 3,0 m, o długości 6, 40 km w miejscowościach Mizerna, Kluszkowce, Czorsztyn.

- oznakowanie istniejącej drogi na długości 2,20 km,

- wykonanie kładki pieszo-jezdnej na potoku Mizerzanka na granicy m. Mizerna i Kluszkowce. Kładka wykonana jako konstrukcja jednoprzęsłowa, posadowiona na przyczółkach żelbetowych wzmocnionych mikro-palami, konstrukcja nośna z włókien szklanych wzmacnianych kompozytami z nawierzchnia z żywic, balustrady aluminiowe, szerokość użytkowa 3,0 m,

- wykonanie kładki pieszo-jezdnej na potoku bez nazwy na granicy m. Kluszkowce i Czorsztyn,

- przebudowę 1 kładki o konstrukcji stalowo drewnianej na potoku Kluszkowianka w miejscowości Kluszkowce,

- przebudowę 1 przepustu w miejscowości Kluszkowce,

- budowę 2 Miejsc Obsługi Rowerzystów (miejsca wypoczynku), gdzie znajdą się m.in. ławeczki, stojaki na rowery, tablica informacyjna,

- wzmocnienie korpusu narzutem kamiennym,

- miejscowe umocnienie skarp płytami siatkami stalowymi.

 Orientacyjne koszty poszczególnych odcinków kształtują się następująco:

Odcinek ZATOPIONA OSADA: Całkowita wartość zadania: 7 042 708,62 zł w tym otrzymane dofinansowanie: 5 282 031,38 zł.

 Odcinek CZARNA DAMA: Całkowita wartość zadania: 7 845 404,09 zł w tym otrzymane dofinansowanie: 5 884 052,99 zł.

 Ostateczna kwota realizacji tej wielkiej inwestycji będzie wiadoma po rozstrzygnięciu przetargu, który będzie niebawem ogłoszony.

 

Mapa - odcinek I  ścieżki

Mapa - odcinek II ścieżki

 

 

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Sie 201923 °
27.7 °C19 Sie
22.7 °C20 Sie
16.2 °C21 Sie
16.9 °C22 Sie

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia