Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Projekt „EKSPERCI PROGRAMOWANIA W PODREGIONIE NOWOTARSKIM”

EKSPERCI PROGRAMOWANIA W PODREGIONIE NOWOTARSKIM

 

Wójt Gminy Czorsztyn informuje, że za pośrednictwem Wyższej Szkoły Humanitas z Sosnowca, która jest liderem projektu pt. „EKSPERCI PROGRAMOWANIA W PODREGIONIE NOWOTARSKIM” wszystkie4 szkoły podstawowe z terenu Gminy Czorsztyn znalazły się w grupie wniosków, które otrzymają dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Projektskierowany jest zarówno do nauczycieli i uczniów z naszej gminy.

Nauka programowania staje się stałym elementem programu nauczania w szkołach.
W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji.

Projekt „EKSPERCI PROGRAMOWANIA W PODREGIONIE NOWOTARSKIM” wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli w zakresie zdobywania kompetencji i kwalifikacji do prowadzenia zajęć w tym zakresie. Projekty „Eksperci Programowania” współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, mają na celu zwiększenie szans na satysfakcjonującą i skuteczną edukację, podniesienie kompetencji i wiedzy nauczycieli, niwelowanie ograniczeń technicznych i organizacyjnych szkół z województwa śląskiego, małopolskiego i lubelskiego.

Projekt jest skierowany do:

 1. nauczycieli nauczania początkowego uczących w klasach 1-3, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach z zakresu programowania i nauki programowania z uwzględnieniem języka Scratch Junior/Scratch/Baltie (45h),
 2. uczniów klas 1-3, którzy będą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych - 30h zajęć praktycznych prowadzonych przez każdego Nauczyciela z trenerem w roli mentora dla każdego oddziału klasy 1-3.

Dzieci poprzez zabawę będą uczyć się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr lub Baltie. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2 pozwolą w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

W ramach projektu każda Szkoła w Gminie Czorsztyn otrzyma narzędzia edukacyjne pozwalające na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z nauki programowania. Szkoły otrzymają m.in.:

- zestawy LEGO WeDo 2.0 (4 zestawy) – zestawy klocków wzbogacone o urządzenia umożliwiające tworzenie ruchomych robotów, sterowalnych z poziomu komputera lub tabletu. Praca z zestawem daje niesamowite możliwości dla rozwijania umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, uczy twórczego rozwiązywania problemów, planowania i realizowania własnych projektów będąc jednocześnie ekscytującą i wciągającą zabawą.

- kamera USB – kamera o wysokiej rozdzielczości wraz z zestawem głośnomówiącym umożliwiać będzie obserwacje zajęć prowadzonych przez nauczyciela, przekazywanie uwag, a także szybką pomoc w przypadku problemów sprzętowych lub organizacyjnych

Każdy nauczyciel otrzyma:

- tablet - każdy nauczyciel, który ukończy szkolenie, otrzyma tablet zawierający odpowiednie oprogramowanie służące prowadzeniu zajęć z programowania dla dzieci.

- maty do nauki programowania (2 szt. dla każdego nauczyciela) – mata o wszechstronnym zastosowaniu w edukacji, pozwalająca w formie zabawy wprowadzać dzieci w tajniki tworzenia kodu. Daje nie tylko możliwość ćwiczenia kompetencji niezbędnych w nauce programowania, ale również kształtuje miękkie kompetencje ucznia, takie jak umiejętność pracy w grupie czy kreatywność. Jest to narzędzie dające ogromne, ograniczone jedynie granicami wyobraźni możliwości wykorzystywania na lekcjach wszelkiego typu.

Projekt będzie realizowany w naszej gminie od listopada 2017 r. do października 2018 r.

Realizacja projektu w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach oraz Szkole Podstawowej
w Sromowcach Wyżnych:

- szkolenia nauczycieli - od 13.XI.2017 r. do 12.XII.2017 r.

- zajęcia pozalekcyjne dla uczniów - szkolenia praktyczne z uczniami z klas I i II w okresie: od XII 2017 r. do X 2018 r., z klas III w okresie: od XII 2017 r. do VI 2018 r.

Realizacja projektu w Szkole Podstawowej w Maniowach oraz Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych:

- szkolenia nauczycieli - od 16.II.2018 r. do 15.III.2018 r.

- zajęcia pozalekcyjne dla uczniów - szkolenia praktyczne z uczniami z klas I i II w okresie: od III 2018 r. do XII 2018 r., z klas III w okresie: od III 2018 r. do VI 2018 r.

 

DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 17 Sie 201923 °
23.4 °C18 Sie
25.4 °C19 Sie
24.6 °C20 Sie
16.3 °C21 Sie

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia