Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

Obchody Dnia Niepodległości

11.11.2018

11 listopada 2018 roku to dzień szczególny dla wszystkich Polaków, wczoraj w całym kraju obchodziliśmy jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gminne obchody tego ważnego dla nas jubileuszu miały miejsce w Kluszkowcach przy pomniku, który poświęcony jest Nieznanemu Żołnierzowi.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 w kościele parafialnym p. w. św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Maniów, po czym wszyscy zebrani goście uczestniczyli w uroczystej mszy św. odprawionej w intencji ojczyzny. Po mszy świętej w uroczystym przemarszu prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Maniów oraz Kapelę Góralską Lubań pod pomnik poświęcony Nieznanemu Żołnierzowi przeszły poczty sztandarowe oraz wszyscy zaproszeni goście.
Po przybyciu na miejsce, przy dźwiękach hymnu narodowego została wciągnięta flaga na maszt, po czym płk. Jerzy Sosna przywitał wszystkich przybyłych gości, a Pan Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn wygłosił okolicznościowe przemówienie. Podczas obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości w Kluszkowcach ks. proboszcz o. Andrzej Gut dokonał poświęcenia odnowionego pomnika Nieznanego Żołnierza, oraz obelisku z nową figurą orła upamiętniającego to wydarzenie. Pomnik został ufundowany przez Wójta Gminy Czorsztyn, a wykonany przez Grupę Wolski.
Po zakończonej uroczystości w Domu Kultury w Kluszkowcach odbył się koncert laureatów Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych, oraz dzieci z niepublicznego przedszkola „Wesołe Przedszkole” z Maniów.
Wszystkim przybyłym gościom, oraz delegacjom pocztów sztandarowych OSP Sromowce Wyżne, OSP Sromowce Niżne, OSP Czorsztyn, OSP Kluszkowce, OSP Mizerna, OSP Maniowy, OSP Huba, ZP Oddział Kluszkowce, ZP Oddział Maniowy, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec, delegacjom pocztów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, wszystkim delegacjom KGW naszej gminy, delegacji Grupy Wolski, orkiestrze dętej OSP i Domu Kultury w Maniowach, zespołowi Lubań z Kluszkowiec dziękujemy za wspólny udział w uroczystości stu lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dziekujemy panu Pawłowi Krzysztoniowi za bogatą galerię zdjęć. • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 201910 °
10.0 °C24 Paź
9.1 °C25 Paź
7.8 °C26 Paź
8.7 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia