Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

„Gminne Dożynki” w Maniowach

26.08.2018


Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Święto, którego celem jest dziękczynienie Panu Bogu i ludziom za zebrane plony i uroczyste zakończenie sezonu prac polowych. Gminne Dożynki w Maniowach rozpoczęły się przemarszem spod remizy OSP do kościoła parafialnego i mszą św. Wieńce dożynkowe, które zostały zrobione przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy wyróżniały się pomysłowością i kreatywnością, w tym roku w dekoracji wieńcy dominował akcent biało-czerwony z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Po uroczystym obiedzie w części artystycznej zobaczyliśmy Orkiestrę Dętą z Maniów, Muzykę Stanisława Gąsienicy z Kluszkowiec, zespół Mali Maniowianie w programie Hałdamas, Bajarzy z Nad Grajcarka - Szczawnica, KGW Sromowce Wyżne i KGW Maniowy, Sebastiana Niedźwieckiego w programie gitarowo wokalnym.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu dożynek Panu Wójtowi Gminy Czorsztyn, Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, KGW Maniowy, Związkowi Podhalan oddział Maniowy, zespołowi "Mali Maniowianie" oraz OSP Maniowy i MDP Maniowy.


Dziękujemy również wszystkim którzy zakupili cegiełkę na rzecz Katarzyny Kozłeckiej.

Za foto galerię dziękujemy Panu Janowi Węgrzyniakowi.

Relacja z Dożynek:

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Gminne_Dozynki_w_Maniowach-19986-1.html


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 17 Paź 201913 °
10.5 °C18 Paź
11.0 °C19 Paź
12.1 °C20 Paź
12.6 °C21 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia