Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Z wizytą w Rogoźnie. Samorządy wspólnie świętowały 20-lecie podpisania umowy partnerskiej.

W miniony poniedziałek w rogozińskim RCK-u odbył się między innymi uroczysty Jubileusz  20- lecia podpisania umowy partnerskiej między Gminą Rogoźno a Gminą Czorsztyn. W uroczystościach uczestniczyła delegacja z Gminy Czorsztyn w składzie: Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Agata Jasińska Sekretarz Gminy Czorsztyn oraz radni Gminy Czorsztyn Renata Chryc, Andrzej Sproch oraz Bogumił Zachara.
Podczas uroczystości wspominano wieloletnią kooperację oraz przyjacielską relację, która zainicjowana została przez mieszkańca sołectwa Sromowce Wyżne Pana Andrzeja Pierwołę, który wyjechał i zamieszkał na terenie tej miejsko-wejskiej gminy. Po wstępnych rozmowach relacje zostały przypieczętowane stosowną deklaracją dalszej współpracy partnerskiej, co miało miejsce  1 października 1999 r. Od tamtej pory wzajemne kontakty trwają, rozwijają się i stają się coraz serdeczniejsze.
Podczas uroczystości obchodów włodarze partnerskich Gmin wyrazili radość z dotychczasowej realizacji wspólnych celów a także nawiązanych relacji, której efektem są kontakty lokalnych organizacji oraz wymiana doświadczeń.
Na ręce Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn oraz Stanisława Chmiela Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn Burmistrz Rogoźna wręczył honorowe wyróżnienia za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju kultury w Gminie Rogoźno. W imieniu nieobecnego Stanisława Chmiela odznaczenie odebrał Andrzej Sproch – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Czorsztyn.

 

                                                                                                                                                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 15 Lip 202021 °
13.1 °C16 Lip
14.0 °C17 Lip
19.9 °C18 Lip
19.0 °C19 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia