Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Śpiewem, tańcem i zabawami podsumowano projekt "Tradycyjny strój wizytówką zespołu Mali Maniowanie" , który realizowany był w ramach zadania EtnoPoska 2019.

W poniedziałek 30 września 2019 r.  w  budynku remizy w Maniowach  odbyła się piękna uroczystość zakończenia programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska 2019.

Już po wejściu na salę, gdzie wzrok przykuwały kolory sukien, gorsetów oraz chust góralskich udzielał się wesoły nastrój. Tradycyjne zabawy oraz gry podczas, których dzieci z zespołu „Mali Maniowanie” z radością biegały po sali remizy, ich uśmiechnięte twarze stanowiły piękne dopełnienie do różnorodnych, bogato zdobionych strojów góralskich, które uszytow ramach realizowanego projektu.

Na salę, gdzie odbywało się podsumowanie projektu przybyli członkowie zespołu, rodzice, oraz przedstawiciele szkół. Koordynatorka projektu a zarazem Kierownik zespołu Pani Katarzyna Dobrzyńska pojawiła się na scenie w towarzystwie ponad 70-ciorga dzieci i młodzieży w różnym wieku „Życzmy sobie żeby w naszym zespole zawsze było tyle dzieci ile dzisiaj. Dzięki nim i środkom, jakie udało się pozyskać na stroje, z dumą możemy prezentować nasz dobytek kulturalny i nasz region na terenie całej Polski i nie tylko” reasumowała koordynatorka. W ramach kwoty, jaką udało się pozyskać uszytych zostało 30 kompletów strojów dziecięcych prezentujących zarówno codzienny, jak również odświętny ubiór górali podhalańskich na przestrzeni minionych lat. Stroje te prezentowane były podczas organizowanych przez Dyrektora Centrum Kultury Gminy Czorsztyn pokazów mody góralskiej w miejscowościach:  Maniowy, Kluszkowce oraz Czorsztyn.

Realizacja projektu była możliwa dzięki środkom pozyskanym przy współpracy zespołu „Mali Maniowanie” oraz Centrum Kultury Gminy Czorsztyn z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.  Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 66 314,00 zł, z czego koszt pozyskanego dofinansowania to 63 000 zł.

 

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 02 Gru 20214 °
-2.0 °C03 Gru
-2.7 °C04 Gru
0.3 °C05 Gru
0.2 °C06 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia